Akneli Ciltlere Bakım Önerileri Nelerdir

AnLaSevgimi.Com Türkiye'nin En Güvenilir Sohbet Sitesidir.

Akneli Ciltlere Bakım Önerileri

Akneli ciltler, en sıkıntılı ciltlerdir. Cildin yağlı olmasına bağlı olarak ciltte sürekli akne ve sivilce çıkar. Bunun engellenmesi için sürekli cildin temizlenmesi gerekmektedir. Aynı zamanda yağlı gıdalar tüketmemek de cildin sağlıklı olmasını sağlar.
Cilt dengesi için kullanılan ürünlerin yanı sıra tüketilen besinler de son derece önemlidir. Özellikle bol bol su içmek cildin yenilenmesini ve yağ dengesini sağlamasında etkilidir. Aynı zamanda yağlı gıdalar tüketmemeye dikkat etmek de ciltteki yağ oranını düşürür. Bol bol sebze ve meyve tüketmek vücuttaki toksinleri atar ve vücudun tazelenmesini sağlar. Bu sayede cilt de tazelenir ve yenilenir. Besin ve spor hem vücut için hem de cilt için oldukça önemlidir.
Kullanılan kozmetik ürünler, cildin yapısını değiştirebilmektedir. Özellikle yağlı cilde sahip olanlar ürün seçimi yaparken yağ içeriğine dikkat etmelidirler. Yağlı ürünler kullanıldığında cilt bu ürünü emer ve daha fazla akne ve sivilce üretmeye başlar. Bu da istenmeyen bir durumdur. Bu yüzden seçilen ürünlere son derece dikkat etmeli ve ciltle reaksiyona giren ürünler tercih edilmemelidir. Aynı zamanda ucuz ürünler hiçbir zaman cilt için kullanılmamalıdır.

Akneli ciltler için yapılması gerekenler

Akneli cilt bakımı

 

Akneli cilde sahip olanlar, öncelikle ciltlerini nasıl temizlemeleri gerektiğini iyi bir şekilde öğrenmelidirler. Cilt tiplerine uygun ürünlerle cilt bakımı yapmalı ve bakım rutinlerini aksatmamalıdırlar. Bunların yanı sıra doğal malzemeler ile ciltlerine de bakım yapabilirler.
Çay ağacı yağı, elma sirkesi, limon suyu, bal, karbonat, domates, Aloe vera, Papaya, zerdeçal gibi malzemelerle akneli ciltlere bakımlar yapılabilir. Aynı zamanda bu malzemelere kolaylıkla ulaşılabilir. Pahalı olmayan bu malzemeler doğal olmaları ile de içeriğinde kimyasal bulunmaz. Bu da cilt için büyük bir avantajdır.

Akneli cilt bakım

reddittumblr

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
428 views okuma
13 Mayıs, 2018
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Anla Sevgimi - Chat Sohbet Odaları Mobil Sohbet Siteleri
error: Content is protected !!