Anladım ki Kimse Ölmüyor

AnLaSevgimi.Com Türkiye'nin En Güvenilir Sohbet Sitesidir.

Yıllar geçtikçe anlıyor ki insan; hiç bir şey değişmiyor. Güneş her sabah ki gibi yeniden doğuyor, yağmur yağıyor yerini gök kuşağına bırakıyor, yaz bitiyor ardından hazanı getiriyor, günler, aylar, yıllar birbirine geçe geçe, içine hasreti kata kata tükeniyor da bu hasret ne geçmek ne tükenmek bilmiyor. Ve yine anladım ki insan her zorluğa katlanıyor da içindeki hasretin sızısıyla baş etmeyi bir türlü bilmiyor.

Yoruldunuz artık güçlü görünmekten, sanırım ben de yoruldum. Lügatım da sadece BÜYÜKHARFLERLE yazılmış yorulmaya dair sessiz cümleler gezinmekte. Sizlerin sandığı kadar da güçlü değilim ben zaten. Ahlarım var benim hiç bitmeyen ahlarım, kimseye anlatamadığım hatta kendime bile fısıldamaktan korktuğum itiraf edemediğim ahlar, beni hüzne boğan gücenmişliklerim var, bir gün feryadım içimi yener de dışarı taşarsa bilirim, yıkılmaz dediğim dağları yıkacak, geçilmez dediğim denizleri aşıp geçecek feryat figanlarım var benim. Korkarım da aslında ben bu gücenmişliklerden, bu gücenmişlikler beni daha ne kadar boğacak bunu bilememekten korkarım.

Herkes kendi cennetinde sanırsam, kim çoktan ölmüş, kim yıkılmış, kim özlem içinde kalıp çaresiz hissetmiş kendini kimsenin umurunda değil. Olmasın da zaten verdiğiniz öğütler bir işe yaramıyor. Bir kulaktan girip diğerinden çıkıyor misali. Günler, su gibi akıp geçiyor, unutuldu sanılıyor ama insan yine kendi dertleriyle baş başa kalıyor. Zarara yol açan ne varsa yaşantımız da hepsi de baş ucumuzda saklı. Her şeyle baş etmeyi biliyor da bu deli gönül, göğsünde ki yaranın son kalan köz parçalarını söndürmeye gücü yetmiyor bilesiniz isterim.

Kim bilir bunca yıl sessizce nasıl da onca yaralar biriktirmişiz içlerimiz de gizli gizli, kurduğumuz düşler nasıl da birer birer yok
olup gitmişler kaf dağlarının ardı sıra. Belki geçer diye umutlar
besleyerek, belki geçer diyerek tebessümler ederek; ne geçmesi be boşa
kandırılışlar bunlar, içe atılan sessiz çığlıklar yine yine yeniden…

Geçmeyen acıların olduğu gibi hatırda kalmayanları da var elbet.
Geçiyor tabi neden geçmesin ki aşık insan nasıl da deliler gibi sevdiğini unutuyor, giden gelirken geçtiği bütün yolları, fırtına koptuğunda neleri yerle bir ettiğini unutuyorsa her şey de unutuluyor zamanla, lakin öyle yakmadan yıkmadan, tozu dumana katmadan, önce öldürüp sonra diriltme den geçmiyor, yarası geçiyor izi kalıyor, zamanla da hatırlanmıyor, su akıp yerini buluyor, neler yaşanırsa yaşansın bu hayatta anladım ki kimse hasretinden yine de ölmüyor….

Yine ölmeden sonu belli olmayan yolların için de düşe kalka
yaşamlarımızı sürdürmeye devam ediyoruz işte, yarın bize ne getirecek bilemeden. Bazen çok şey kaybederek, tek bir şey kazanarak işte. Bir de öyle bir şey var ki akıllara zarar dedirtecek ne emekler vererek kazandığımız o tek bir şeyi bir çırpıda yeniden kaybederek. Bazen de büyük büyük bedeller ödeyerek kazanmışlıklarımız var. Ve bir gerçek daha var ki asla unutulmaması gereken yağmurda ıslanmadan güneşte kurulunamayacağı gibi acıyı tatmadan da mutluluğun kıymeti bilinmiyor işte. Ve ben çok sonra anladım ki bilinmeyen kıymet kimseyi öldürmüyor.

Nazar

reddittumblr

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
162 views okuma
7 Ekim, 2018
HasLet
HasLet

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Anla Sevgimi - Chat Sohbet Odaları Mobil Sohbet Siteleri
error: Content is protected !!