Esra Erol ve Serap Paköz’ün programlarına Bakanlıktan şikayet

AnLaSevgimi.Com Türkiye'nin En Güvenilir Sohbet Sitesidir.

Televizyon programları arasında kıyasıya bir reyting kavgası olduğu malum bir durum. Esra Erol ve Serap Paköz’ün sunduğu programlar hakkında Sağlık Bakanlığı’nın RTÜK ‘e şikayette bulunulduğu belirtildi.

Sağlık Bakanlığı’nın gösterdiği gerekçe ise, son günlerde kamuoyunda yanlış algılara sebebiyet verecek nitelikte programların yapıldığını belirterek, bu kapsamda yayın yapan programlar hakkında inceleme başlatılması gerektiğini RTÜK’ e bildirdi. Sağlık Bakanlığı bazı televizyon programlarının özellikle sağlık konularının yayınlandığı kadın doğum hastanelerinde sorun yaşıyan aileleri kullanarak kamuoyunda yanlış anlaşılma ve yanlış algılamaya sebeb verebilecek nitelikte olduğundan dolayı bu programları şikayet etmiştir.

Sağlık Bakanlığı’nın şikayetteki gerekçesi ise şöyle:

“Medyanın reyting aldığı şüphesiz olan sağlık konularını öz denetimsiz olarak gündeme getirmesi ve bunun üzerinden sansasyon oluşturmaya çalışması sorumlu yayıncılık ilkesi ile bağdaşmamaktadır. Sağlıkta şiddetin görüldüğü ve yaygınlaşma emaresi gösterdiği bir zeminde sağlık çalışanlarının her ne sebeple olursa olsun hedef gösterilmesi, kötü sonuçları olabilecek istenmeyen durumlara sebebiyet verebilecektir. Medya, vatandaşların seslerini duyurabilecekleri bir mecra ise de resmi kurum ve kuruluşların adının karıştırıldığı ve olur olmaz karalandığı, sağlık çalışanlarının suçlanarak töhmet altında bırakıldığı, yargısız infazların yapıldığı bir mecraya dönüşmemelidir. Kurum ve sağlık çalışanlarımızın belirsiz ve ispatlanması mümkün olmayan iddia ve söylentilerle zan altında bırakılması ve sağlıkla ilgili güvensizlik oluşturulması kabul edilebilir bir durum değildir.” (KAYNAK: hurriyet.com.tr)

reddittumblr

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
243 views okuma
1 Aralık, 2017

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Anla Sevgimi - Chat Sohbet Odaları Mobil Sohbet Siteleri
error: Content is protected !!