Fenerbahçeli Sporcu Gözaltına Alındı.

AnLaSevgimi.Com Türkiye'nin En Güvenilir Sohbet Sitesidir.

THY Euroleague’de Union Olimpija ile oynayacağı maç için Slovenya’ya giden Fenerbahçe basketbol takımından Sato’nun pasaportuna el konuldu.

Fenerbahçe’den ‘skandal’ başlığıyla yapılan açıklamada konuyla ilgili hukuki işlemlere başlandığı bildirildi.

Slovenya polisi, THY Euroleague’de Union Olimpija ile oynayacağı maç için Slovenya’ya Fenerbahçe oyuncusu Romain Sato’nun pasaportuna el koydu.

Bazı dökümanlarda eksiklik olduğu gerekçesiyle tecrübeli basketbolcunun geceyi polis gözetiminde geçireceği ifade edildi.

Konuyla ilgili Fenerbahçe kulübünün resmi internet sitesinden bir açıklama yapıldı.

FENERBAHÇE’DEN SKANDAL BAŞLIKLI AÇIKLAMA

‘Skandal’ başlığıyla yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Fenerbahçe Ülker, yarın Union Olimpija ile oynayacağı Euroleague maçı için bugün THY’ye ait tarifeli bir uçakla Slovenya’ya hareket etmiştir.

Havaalanında yapılan kontrollerde, Orta Afrika Cumhuriyeti vatandaşı olan sporcumuz Romain Sato’nun pasaportuna, söz konusu ülke tarafından aynı ülke pasaport yasa ve uygulamaları gerekçe gösterilerek el konulmuştur. Bu usulsüz uygulama karşısında tarafımızdan diplomatik ve hukuki işlemler başlatılmıştır.

Schengen vizesi de olan, aynı pasaport ile Amerika’dan ülkemize ve birçok Avrupa ülkesine de giriş çıkış yapan sporcumuzun maruz bırakıldığı bu hukuka ve diplomasiye aykırı tutum, tarafımızca anlaşılamamakla birlikte hukukçularımız ve yetkililerimiz tarafından takip edilmektedir.

Oyuncumuzun yarınki maçta oynatılmamasına yönelik yapılan bu usulsüz işlemler, tarafımızdan hukuki platformda en ağır şekilde karşılık bulacaktır.

Yapılan bu gayri hukuki uygulamanın, oyuncumuzun müsabakada oynatılmamasına yönelik olduğu aşikârdır.

Söz konusu ülke yetkilileri, bu hukuk dışı davranışlarıyla her türlü hukuki ve diplomatik yaptırımı da göze alarak durumu oyuncumuzun bir gece tutuklu kalması boyutuna getirmiştir.

Ancak unutulmamalıdır ki bu hukuk dışı uygulama, kulüplerarası bir sorun değil ülkelerarası bir SKANDALDIR.”

reddittumblr

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
113 views okuma
19 Ekim, 2012
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Anla Sevgimi - Chat Sohbet Odaları Mobil Sohbet Siteleri
error: Content is protected !!