Mirc Sohbet ve Mircte Sohbet Nasıl Yapılır

AnLaSevgimi.Com Türkiye'nin En Güvenilir Sohbet Sitesidir.

Öncelikle sizlere Mirc nedir? Mirc nasıl kullanılır ve mirc sohbet hakkında kısada olsa bir ön bilgi vermek istiyorum. Çünkü ilk önce kullanacağımız programı tanıyalım ve kurulumu hakkındada bilgi sahibi olalım ki sıkıntı yaşamayalım.

Mirc Nedir?

Mirc chat sohbet siteleri, arkadaşlık siteleri ve çeşitli evlendirme siteleri üzerinde insanların birbirileri ile tanışma, kaynaşma istekleri doğrultusunda yaptıkları sohbet ve mesajlaşma olgularını daha kolay hale getirmek için herhangi bir web sohbet sitesine girmeden direk olarak bilgisayar üzerinden bağlantı kurulan bir programdır. Bu program sayesinde istediğiniz İrc Sohbet sitesine bağlantı kurup girebilirsiniz.

Mirc Nasıl Kullanılır ?

Mirc programları çok kolay bir kullanıma sahip olup çok yönlü kullanılan tipleride vardır yada her sohbet sitesinin kendine özgü bir mirc programı vardır. Yapmamız gereken ilk şey mirc programını bilgisayarımıza indirmek ve kurulumunu yapmaktır.

Bilgisayarımıza indirdiğimiz mirc programını kurmak için programa ait olan exe dosyasına tıklayıp bilgisayar üzerinde bu kurulumu gerçekleştirmek gerekir. Kurulum gerçekleştikten sonra masa üstüne gelen mirc ikonuna tıklayarak mirc programına giriş yapınız. Daha sonra gireceğimiz irc serverinin adreslerini yazınız mesela ./server irc.anlasevgimi.com örneğinde olduğu gibi istediğiniz severin adres bilgilerini girerek sohbet yapmaya başlıyabilirsiniz.

Kullandığınız mirc özelliklerine göre ayarlarda yapabilir kendi istekleriniz doğrultusunda yeniden kodlama bile yapabilirsiniz. mircinizi artık kendinize göre uyarlıyabilirsiniz mesela : yazı renkleri, yazı türleri ve şekilli yazı çeşitleri, uyarılar, userlere özel mesajlar, eğer yetkili iseniz kanal üzerinde userlere yetki verme ve kanaldan uzaklaştırma gibi bir çokj özelliğe sahip olabilirsiniz.

Mirc Sohbet

Mirc sohbet web üzerinden olmayan bir program sayesinde direk olarak bilgisayar üzerinden servere girmek süretiyle yapılan sohbet tarzıdır. Kullanıcıları tarafından büyük ilgi görmesinin sebebi ise daha kolay ve daha akıcı sohbet sağlamak farklı görünmek ve komut işlemleri açısından da daha kolay bir kullanım sağladığından tercih edilen sohbet şkelidir.

Her web sitesi kendi sohbet siteleri üzerinde kullanıcılarının daha kolay erişim sağlaması açısından mirc proglarını kullanıcılarına tavsiye etmektedir. Ana web sitesi üzerinde Mirc İndir linkleri bulundurmaktadır. Kullanıcılar istedikleri zaman bu linke tıklayarak Mirc programını indirebilirler.

mİRC indir ve kurulumunu yap

 

reddittumblr

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
291 views okuma
27 Şubat, 2018
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


AnlaSevgimi.Com
Assign a menu in the Left Menu options.
Assign a menu in the Right Menu options.
error: Content is protected !!