Rumlarla Noble Energy Şirketi Arasında Anlaşmazlık Yaşanıyor

AnLaSevgimi.Com Türkiye'nin En Güvenilir Sohbet Sitesidir.

Rum Enerji Dairesi Müdürü Solon Kasinis, Londra’daki Rum radyosu LGR’ye yaptığı açıklamada, 12’inci parseldeki doğal gazı karaya taşıyacak olan boru hattı konusunda, Rum Ticaret Bakanlığı ile Noble Energy şirketi arasında düşünce farkı bulunduğunu ifade etti.

Rum Fileleftheros’un haberine göre, Noble Energy şirketinin 24 inçlik bir boru inşa edilmesini, hükümetin ise 20 inçlik iki boru inşa edilmesini önermekte olduğunu anlatan Kasinis, uzmanlara göre, 24 inçlik bir borunun gelecekteki değil ancak şu anki kapasiteyi karşılamakta olduğunu dile getirdi.

Gazete, Kasinis’e dayanarak, Noble Energy şirketi ile istişareler yapılmakta olduğunu, bununla birlikte, alt yapı çalışmaları başlamadan önce inşa edilecek deniz altı boru hatlarının büyüklüğü ve sayısı hakkında karar alınacağını kaydetti.

TÜRKİYE’DEN YENİ ARAŞTIRMALAR İDDİASI

Gazete başka bir haberinde ise, Yunanistan ve ‘Kıbrıs’ın’ deniz bölgelerini kabul etmediğini ileri sürdüğü Türkiye’nin, Doğu Akdeniz’deki taleplerini muhafaza etmeye kararlı göründüğünü iddia etti.

Türkiye’nin bu çerçevede, Meis adası bölgesindeki Yunan kıta sahanlığı içerisinde ve Karpaz’ın kuzeyinde oşinografi araştırmaları yapacağını ilan ettiğini savunan gazete, araştırmaların dün başladığını ve 30 Eylül’e kadar devam edeceğini kaydetti.

reddittumblr

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
185 views okuma
21 Eylül, 2012
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Anla Sevgimi - Chat Sohbet Odaları Mobil Sohbet Siteleri
error: Content is protected !!