Saç Bakım Sırları

AnLaSevgimi.Com Türkiye'nin En Güvenilir Sohbet Sitesidir.

Yazları Güzel Bak Kendine: Tüm yaz boyunca güneşin ve denizin güzelliğinin tadını çıkardık. Ama unuttuğumuz bir şey var. Denizin saçlarımıza iyi geldiğini söyleyemeyiz. Deniz çok fazla yoğun tuz içerdiği için saçlarımız da kurumalar, kırılmalar, yıpranmalar cansızlaşmalar olacaktır.

Yaz mevsimin de saçlarımıza ekstra bakım göstermemiz gerekiyor. Bunun için de sizlere çok yararlı olacağını düşündüğüm bir kaç önerim olacak.

Saç Bakım Önerileri

Soğuk Musluk Suyu: Denizden veya havuzdan çıktıktan sonra saçlarınızı mümkün olduğunca soğuk bir musluk suyu ile bolca yıkayınız. Bu işlem saçlarınızı deniz suyundan ve klordan arındıracaktır. Denizden hemen çıktından sonra şampuanla yıkamanız saçınızı deniz tuzundan arındırmayı kolaylaştırır.

Saç Kremi Desteği: Saçlarınızı yoğun güneş ışınlarına, sıcağa, havuz ve deniz suyuna maruz kalmaması için önlem almalıyız. Bunun için ise denize girmeden önce nemlendirici saç kremlerini kullanınız.

Saç Serumunu Unutma: Sahile giderken plaj çantamıza atmamız gereken bir şey daha var. Saç bakım yağı. Saçlarınıza nem desteği ve yumuşaklık hissini bırakan saç bakım yağları saçlarınızın parlaklığı konusunda kesinlikle işe yarayacaktır.

Kış Geldi: Kış mevsiminin saçlarımız üzerinde oldukça negatif etkisi var. Saçlarınız için evde kolayca hazırlayabileceğiniz doğal maskeler yapıp, kışın o soğuk havasından saçlarımızın etkilenmemesi için sizlere bir kaç ip ucu vereceğim.

Soğuktan Önleyici Maskeler

1.Maske: Bir kaseye yarım su bardağı saf zeytinyağı, 15 damla limon damlatarak iyice karıştırın. Bu karışımı saç diplerinden den başlayarak saç uçlarınıza doğru uygulayın. 30 dakika beklettikten sonra ılık suyla güzelce yıkayın.(Bu maske kuru saçları olanlar için oldukça güzel bir maske)

2.Maske: Yarım su bardağı badem yağı, 2 tane yumurta sarısı, 15 damla limon
Bu karışımı saç diplerinden başlayarak saç uçlarınıza doğru uygulayın. 30 dakika beklettikten sonra ılık suyla güzelce yıkayın.(Bu maske yıpranmış saçlar içindir)

reddittumblr

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
198 views okuma
12 Ekim, 2018
HasLet
HasLet

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Anla Sevgimi - Chat Sohbet Odaları Mobil Sohbet Siteleri
error: Content is protected !!