Suriye’de Cuma Gösterilerinde 19 Kişi Öldü

AnLaSevgimi.Com Türkiye'nin En Güvenilir Sohbet Sitesidir.

Suriye’de yönetime bağlı ordu birliklerinin, ülkenin birçok bölgesine yönelik operasyon ve bombardımanı sürüyor. Saldırılarda ülke genelinde şu ana kadar 19 kişinin öldüğü belirtildi.

Suriye’deki kriz 18 ayını geride bırakırken ülke genelinde çatışmalar devam ediyor. Muhaliflerin “Allah’ın Resulünü Sevenler Suriye’de Kesiliyor Cuması” olarak adlandırdıkları bugünde ülkenin birçok şehrinde yönetim karşıtı gösteriler yapıldı.

Halep’in Marek bölgesindeki gösterilerde eylemcileri Özgür Suriye Ordusu’na ait askerler korudu. Muhalif askerlerin pikap üzerindeki ağır silahlarla göstericileri savaş uçaklarına karşı korumaya çalışması dikkat çekti.

Suriye’nin kuzeyindeki Kamışlı’da ise Kuzey Irak ve Özgür Suriye bayrakları taşıyan göstericiler, sık sık Esed aleyhine slogan attı.

Öte yandan yönetime bağlı ordunun Şam, Halep, Hama, İdlib başta olmak üzere birçok şehre yönelik operasyon ve bombardımanının sürdüğü belirtildi. Suriye Devrim Konseyi Hama’da tüm giriş ve çıkışların ordu tarafından kapatıldığını ve operasyonların sürdüğünü duyurdu.

reddittumblr

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
116 views okuma
21 Eylül, 2012
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Anla Sevgimi - Chat Sohbet Odaları Mobil Sohbet Siteleri
error: Content is protected !!