Trabzon’u Tanıyalım, nasıl gidilir, doğal güzellikleri ve ziyaret edilecek yerleri

AnLaSevgimi.Com Türkiye'nin En Güvenilir Sohbet Sitesidir.

Trabzon’u Tanıyalım, nasıl gidilir, doğal güzellikleri ve ziyaret edilecek yerleri

Tarihi ve doğal güzellikleriyle Karadeniz bölgesinin en çok ziyaret edilen güzel şehri Tranzon’dur. Doğası güzel insanı güzel şehir Trabzon. Eğer bir Trabzon insanı ile sohbet etme imkanı bulduysanız ne demek istediğimi anlarsınız. Yeşil ve mavinin birarada olduğu bü güzel şehire nereler gezilir, nerelere gidilir kısa bir şekilde anlatalım.

Karadeniz zaten bildiğiniz üzere Türkiyenin en güzel bölgelerinden biridir. Gezilecek yer olarak Trabzon’u ele aldık.

En gözde yerleri

Sümela Manastırı : Trabzon’un simgelerinden olan Sümela Manastırı, 365-395 yılları arasında Maçka’da yüksek bir tepede sert kayalıklar üzerine inşa edilmiş önemli bir yapıdır

Trabzon’nun simgesi sürmela manastırı

Ayasofya Müzesi: Trabzon’daki önemli kiliselerden biri de Ayasofya Müzesi’dir. 1250-1260 yılları arasında yapılan kilise, yüksek kubbesiyle dikkat çeker ve günümüzde müze olarak ziyaret edilebilmektedir.

Trabzon Ayasofya müzesi görülmeye değer bir eser

Boztepe: Şehre tepeden bakıp lezzetli bir çay ve sohbet isterseniz adresiniz mutlaka Boztepe olmalı. Hele bir de hava bulutlu değilse mobil telefonunuzdan  harika fotoğraflar da çekebilirsiniz. Burada demlik çay satın alıp, manzaranın da tadını çıkartarak keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Trabzon Boztepe doğa harikası sohbet ve çay

Uzun göl: Trabzon’un bir başka simge yeri de Uzungöl’dür. Heybetli dağların arasında kalmış bu doğa harikası yer, yılın neredeyse her mevsimi yağış almaktadır. Gölün etrafında konaklama yapabileceğiniz çok sayıda pansiyon bulabilirsiniz.

Trabzon uzun göl doğa ve huzur burada

Sizlere en gözde yerlerini azda olsa anlatmaya çalıştık umarım birgün zaman bulupta gidersiniz. O güzel insanlarıyla sohbet edip konaklama fırsatı bulursunuz.

www.anlasevgimi.com

reddittumblr

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
350 views okuma
24 Kasım, 2017
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Anla Sevgimi - Chat Sohbet Odaları Mobil Sohbet Siteleri
error: Content is protected !!