Batman’da Patlama: 3 Yaralı

AnLaSevgimi.Com Türkiye'nin En Güvenilir Sohbet Sitesidir.

Batman Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Bölge Üretim Müdürlüğü Rezervuar atölyesinde, sondaj kuyularının açılmasında kullanılan kimyasal maddelerin testi sırasında patlama meydana geldi. Patlamada, aralarında bir başmühendisin de olduğu 3 kişi yaralandı.

Batman kent merkezinin Site mahallesinde bulunan Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Batman Bölge Müdürlüğü tesisleri içerisinde yer alan Üretim Müdürlüğü Rezervuar atölyesinde bugün saat 12.00 sıralarında patlama oldu.

TPAO’nun sondaj kuyularının açılmasında kullanılan bazı kimyasal maddelerin testi sırasında meydana gelen patlamada, atölye camlarının yanı sıra çevredeki bazı araçların da camı kırılırken, metal parçaları da çevreye yayıldı.

Patlamayla birlikte Belediye itfaiye ekipleri TPAO alanına sevk edildi. Olayda başmühendis Salih Ezer, ile işçiler Mehmet Ali Uyan ve Abdülkadir Ertürk, hafif yaralandı. TPAO Batman Müdür Vekili Tuncay Köse, patlamanın olduğu yerde incelemelerde bulundu. Olay yerine gelen Petrol-İş Şube Başkanı Mustafa Tekik, Başkan Yardımcısı Sertip Özdemir ve yönetim kurulu üyeleri de işçilere ‘geçmiş olsun’ dileğinde bulundu.

“40 SEFER SÖYLEDİK!”

Petrol-İş Şube Başkanı Mustafa Tekik, böyle bir atölyenin mahalle içerisinde olmamasının gerektiğini belirterek, “Olayda TPAO işçilerinin nasıl bir çalışma ortamında görev yaptığı ortadadır.

TPAO yetkililerine 40 kezdir bu atölyenin durumunu belirtiyoruz. Böyle bir atölyenin mahalle içinde olması sakıncalıdır. İşçi arkadaşlarımızın risk altında olduğunu bir kez daha gördük. Düşük maaşla fedekarca çalışan işçilerimizin ne kadar güvenli bir ortamda çalıştığı gözler önündedir. Böyle atölyelerin mahalle içinde olması normal değildir” dedi.

reddittumblr

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
118 views okuma
19 Ekim, 2012
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Anla Sevgimi - Chat Sohbet Odaları Mobil Sohbet Siteleri
error: Content is protected !!