Cinsiyet Değiştirdiğine Pişman Oldu

AnLaSevgimi.Com Türkiye'nin En Güvenilir Sohbet Sitesidir.

Bursa’da kendisi uğruna cinsiyet değiştiren eşine şiddet uyguladığı öne sürülen adam 5 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Can güvenliği olmadığı için polis korumasında bulunan transseksüel Ö.Ö. ise, “Kadınlıkla beraber şiddeti tanıdım, ihaneti tanıdım” diye konuştu.

6. Sulh Ceza Mahkemesi’nde “kasten yaralama” suçundan 5 yıla kadar hapsi istenen M.Ö.’nün (33) yargılanması sona erdi. Zorla duruşmaya getirilen M.Ö., hakkındaki iddiaları yalanlayarak suçsuz olduğunu söyledi. Mahkeme, sanık M.Ö.’yü “kasten eşini yaralama” suçundan 5 ay hapis cezasına çarptırdı.

Eşinden korktuğu için duruşmaya katılmadığını söyleyen Ö.Ö. (40) ise, M.Ö.’nün 5 ay önce de kendisine şiddet uyguladığı için 5 ay hapis cezasına çarptırıldığını ifade ederek, “Bu karara istinaden 1. Aile Mahkemesi eşim M.Ö.’ye 6 ay eve yaklaşmama cezası verdi. Mahkeme can güvenliğim için bir polis görevlendirildi. Saldırıya uğrayacağımı hissettiğim anda polisi arıyorum. Evden işe polis nezaretinde gitmek zorunda kalıyorum” diye konuştu.

Türkiye’de kadın olmanın çok zor olduğunu ifade eden Ö.Ö., “Türkiye’de kadın olmak, hele hele transseksüel kadın olmak çok zor. Çünkü biz toplumun, devletin ve çeşitli kurumların dışladığı insanlarız. Kadınlıkla beraber şiddeti de tanıdım, ihaneti tanıdım ve 1.5 yıldır ciddi anlamda eşimden şiddet görüyorum. Bu adliyeye yansımış vakalar devede kulak. Sürekli tehditler alıyorum ve dolaylı yollardan da onun yönlendirmesiyle saldırılara maruz kalıyorum. Can güvenliğim yok, bu konuda sığınabileceğim bir yer de yok” diye konuştu.

reddittumblr

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
87 views okuma
19 Ekim, 2012
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Anla Sevgimi - Chat Sohbet Odaları Mobil Sohbet Siteleri
error: Content is protected !!