Muhalifler Angry Birds’ten İlham Aldı

AnLaSevgimi.Com Türkiye'nin En Güvenilir Sohbet Sitesidir.

Dünyanın en çok indirilen oyunları arasında gelen ‘Angry Birds’ Suriyeli muhaliflere ilham verdi! Özgür Suriye Ordusu artık Esed Ordusu’na dev sapan ile saldırıyor.

YENİ SİLAHLARINI İNTERNETTE YAYINLADILAR

Savunma sanayi fuarları ya da test edilen füzelerin görüntüleriyle gündeme gelen silahlanma çılgınlığı Suriye’de, ülkenin içinde bulunduğu şartlara göre gelişim gösteriyor. Öyle ki çok büyük dış yardımlarla desteklenmesine rağmen Özgür Suriye Ordusu üyelerinin internete sızan görüntüleri arasından biri izleyenleri şaşkına çeviriyor.

DEV SAPANLA SALDIRIYORLAR!

Görüntülerde bir kamyonetin kasasına yerleştirilen dev bir sapan aracılığıyla el yapımı bir dinamitin yaklaşık yüz metre uzağa atabilen bir düzenek görünüyor. Çok kuvvetli olan lastiğin gerilmesi için en az üç kişinin desteğine ihtiyaç duyan bu silah, aslında tanıdık bir teçhizattan esinlenmiş.

Son yılların en popüler oyunlarından ‘Angry Birds’ü andıran görüntülerdeki tek fark fırlatılan nesnenin bir kuş değil, hedefini öldürmek için fitili ateşlenmiş bir dinamit olması…

Ortadoğu’da daha evvel gelişen savunma sanayisinin tersine kassam roketleri ve hatta gelişmiş sapanlar gibi ilkel silahların geliştirildiğine şahitlik yapmıştı. Ancak popüler bir oyunun bu silaha ilham olması sokak savaşlarının daha pek çok yeniliğe gebe olduğunun bir göstergesi gibi görünüyor.

reddittumblr

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
105 views okuma
19 Ekim, 2012
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Anla Sevgimi - Chat Sohbet Odaları Mobil Sohbet Siteleri
error: Content is protected !!