Oktoberfest Açılışında, Bira Fıçısı Patlatma Töreni Bu Kez Yapılmadı

AnLaSevgimi.Com Türkiye'nin En Güvenilir Sohbet Sitesidir.

Antalya’da Turset Project Management tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Almanların hasat bayramı Oktoberfest, sessiz sedasız başladı. Bu yılki Oktoberfest’te geleneksel bira fıçısı patlatma töreni yapılmadı.

Almanların geleneksel kostümleriyle festival alanında dolaşan ‘Oktoberfest kızları’na da bira bardaklı fotoğraf çektirme yasağı geldi. Turset Project Management yöneticisi Özgür Emeklioğlu, bira bardaklı fotoğraf ve görüntü yasağını “Burada sadece bira tüketilmiyor. Kola, su, ayran, meyve suyu gibi içecekler de içiliyor” sözleriyle açıkladı.

“Son zamanlarda medyada yazılanları siz de biliyorsunuz” diyen Emeklioğlu, “Oktoberfest, Almanların her yıl kutladığı hasat bayramının adı. Biz bu festivalin ulusal boyutunu yapıyoruz. Antalya’da tatil yapan turistleri, şehir merkezine geldiklerinde turizm acententeleriyle yaptığımız anlaşmalar gereğince ücretsiz olarak Oktoberfest alanımıza alıyoruz” dedi.

Oktoberfest’in Türkiye’de düzenlenen en iyi 5 festival arasında olduğunu vurgulayan Özgür Emeklioğlu, “Birçok şey yazılıp çiziliyor. Oktoberfest tamamen sosyal bir projedir. Ne bir siyasi, ne de politik yapılanmadır. Sadece festival ve eğlence alanıdır. Oktoberfest’i bira veya başka bir etkenle bütünleştirmek yanlıştır” diye konuştu.

Geçen yıl 45 bin kişinin katılımıyla Türkiye’nin en büyük festivalleri arasına giren organizasyon, farklı kültürleri bir araya getiriyor. Festivalin ilk günü Oktoberfest Dj, Almanya’dan gelen Bavyera Müzisyenleri ile Funk Up adlı grubun ardından akşam saatlerinde Jim Murple Memorial, Özge Fışkın ve Athena sahne alacak. İkinci gece saat 16.00’da Oktoberfest Dj, Bavyera Müzisyenleri’nin müzik gösterisi ile başlayacak itkinlikler kapsamında Cambaz adlı grup, Luxus, Gripin ve Göksel hayranlarıyla buluşacak. Festivalin son gün eğlence mönüsünde ise Jim Murple Memorial, Gökçe konseri ve kapanış konseri olarak da Levent Yüksel hayranlarıyla buluşacak. – Antalya

reddittumblr

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
205 views okuma
21 Eylül, 2012
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Anla Sevgimi - Chat Sohbet Odaları Mobil Sohbet Siteleri
error: Content is protected !!