Sakarya’da Tecavüz Mağdurunun Kardeşlerinin Okula Alınmadığı İddiası

AnLaSevgimi.Com Türkiye'nin En Güvenilir Sohbet Sitesidir.

Hendek Kaymakamı Mustafa Ayhan, 13 yaşındaki tecavüz mağduru Ö.D’nin kardeşlerinin okula alınmadığı iddiasına ilişkin, “Bu olayla ilgili olarak inceleme başlattık ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nden müfettiş istedik” dedi.

Ayhan, söz konusu iddialara ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, tecavüz mağduru 13 yaşındaki Ö.D’nin, kardeşleri 6. sınıf öğrencisi G.D, 4. sınıf öğrencisi G.D. ve 1. sınıf öğrencisi S.D’nin okula alınmamasının söz konusu olmadığını anlattı.

Bazı velilerin okullarında yaşanan tecavüz konusuyla ilgili kaygılarını okul müdürüne ilettiğine işaret eden Ayhan, okul müdürünün de bu kaygıları Ö.D’nin babasıyla paylaştığını ancak öğrencilerin eğitim almalarında herhangi bir sıkıntısının olmadığını bildirdi.

Ayhan, konuyla ilgili olarak inceleme başlattıklarına dikkati çekerek,

“İncelememiz devam ediyor. Şu anda çocuklar, arkadaşlarıyla okula devam ediyor. Herhangi bir sorun yok. Tüm velilerle görüştük” dedi.

Kaymakamlık olarak mağdurun ailesine desteklerde bulunduklarını belirten Ayhan, öğrencilerin eğitimlerinden geri kalmadığını kaydetti.

“Çocuklar şu anda okulda” diyen Ayhan, “Velilerin bir kısmı tecavüz konusuyla ilgili kaygıları olduğunu okul müdürüne iletmişler. Okul müdürümüz de sadece bu konuyu velimizle paylaşmış. Tabi velimize de bu ağır gelince bu olay yaşandı. Ancak okula alınmama gibi bir durum kesinlikle söz konusu değil” ifadelerini kullandı.

-“Okul müdürümüz de çok pişman”-

Ayhan, bazı velilerin kaygılarından dolayı okul müdürünün yanlış anlaşıldığını ve bundan dolayı da büyük üzüntü yaşadığını söyledi.

Okul müdürünün art niyetli bir davranışının bulunmadığını vurgulayan Ayhan,

“Okul müdürümüz de şu anda çok pişman. Bu kaygıyı paylaştığı için çok üzgün. Yanlış anlaşıldığı için de çok üzgün. Bırakın okula almamayı zaten bu çocuğun kaydını yapmışlar. 3 çocuğun da kaydı yapıldı. Çocuklar okula gidiyor. Kaymakamlık olarak çocuklarımıza kıyafet yardımını da yapmıştık zaten” diye konuştu.

Ayhan, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Velimizin haklı olarak bu konuda bir sıkıntısı söz konusuydu. Ancak kendisiyle görüştük herhangi bir sorun yok. Okul müdürümüzün, bu öğrencileri okula almaması gibi bir durum söz konusu değil. Sadece bazı velilerin kaygısını iletmiş. Ancak gereksiz bir paylaşım bu. Bu olayla ilgili olarak inceleme başlattık ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nden müfettiş istedik. Herhangi bir sorun yok şu anda. Öğrencilerimiz okullarına rahatlıkla gidip geliyor.”

Muhabir: Mehmet Özcan

Yayıncı: Murat Paksoy – Sakarya

reddittumblr

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
257 views okuma
21 Eylül, 2012
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Anla Sevgimi - Chat Sohbet Odaları Mobil Sohbet Siteleri
error: Content is protected !!