Türkiye’ye 3 Top Mermisi Düştü

AnLaSevgimi.Com Türkiye'nin En Güvenilir Sohbet Sitesidir.

Hatay’ın Altınözü ile Reyhanlı ilçelerinin kırsal alanına 3 top mermisi düştü. Mermilerden bir tanesi karakol yakınına düşerken, olayda can kaybı yaşanmadı.

Suriye’nin Türkiye sınırındaki İdlip, Harim ve Derkuş kentlerinde çatışmalar devam ederken, bugün öğle saatlerinde Suriye ordusunun attığı ileri sürülen bir top mermisi Altınözü İlçesi’ne bağlı Ziyaret Köyü’nün kırsal alanına isabet etti.

MERMİLERDEN BİRİ KARAKOLUN YAKININA DÜŞTÜ

Anadolu Ajansının haberine göre, Suriye’den atılan top mermilerinden bir tanesi Hatay’ın Altınözü ilçesine bağlı Ziyaret köyündeki Ziyaret karakolu yakınlarına top mermisi düştü.

Top mermisinin düştüğü bölgede kimsenin olmaması nedeniyle ölen ya da yaralanan olmadı. Top mermisine karşılık Hacıpaşa Piyade Hudut Karakolu’ndan Suriye tarafına havan atışı yapıldı.

BÖLGEDE TEDBİR ALINDI

Patlamayan bir merminin imha edilmesi için güvenlik güçleri bölgede tedbir aldı. Bu kapsamda askeri araçlarla ve köy camisinden yapılan anonsla vatandaşlar bilgilendirilerek, evlerine girmeleri istendi.

SURİYE’YE KARŞILIK VERİLDİ

Ayrıca Harim’de süren çatışmalar sırasında atılan 2 top mermisinin biri Reyhanlı’nın Beşaslan Köyü ile Suriye sınırına diğeri ise kırsal alana düştü. Bu atışlara da Yenice Hudut Karakolu’ndan havan topu ile atış yapılarak karşılık verildi.

Hatay’ın Altınözü ve Yayladağı İlçeleri’nin sınır bölgelerine geçen hafta da 6 top mermisi düşmüş, buna Türk Silahlı Kuvvetleri karşılık vermişti.

İDLİP’TE ÇATIŞMA SÜRÜYOR

Suriye’nin İdlip kentine bağlı Salkin ve Alleni kasabasında Esed güçleri ile muhalifler arasındaki çatışmalar şiddetli bir şekilde sürüyor. Yoğun dumanların çıktığı bölgeden gelen çatışma sesleri de Türkiye tarafından duyuluyor.

reddittumblr

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
104 views okuma
19 Ekim, 2012
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar.


ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Anla Sevgimi - Chat Sohbet Odaları Mobil Sohbet Siteleri
error: Content is protected !!