Gerçek Olan Sadece İçimizdekiler

AnLaSevgimi.Com Türkiye'nin En Güvenilir Sohbet Sitesidir.

Korkak İnsanlara Aşık Olmayın, Onlar Sadece Gitmesini Bilir
Sevmesini Değil

Hayatlarımızın keşkelerle sığdırılamayacak kadar çok kısa
olduğunu fark edemiyoruz işte

Hangi yürekle sevmiştik acaba bu kadar çok, sonunu bilememek ne kötü bir duyguydu aslın da belki hepiniz de ben gibi biliyordu bir son yoktu. Kendi kafamızda kurduğumuz sonlarımız vardı sadece içimizde büyüttüğümüz güzel sonlar. Kendimize bile söylemekten çekindiğimiz, belki büyüsü bozulur deyip korktuğumuz güzel sonlar. Yaşıyorduk sadece sevdayı onca yalanın dolanın için de kendi masumluğumuzla yaşıyorduk yaşamak denilirse buna. Bir de gerçek hüzünleri vardı hep sol yanımızdan vuran, sol yanımızı yakıp kavuran bize kalan acılar.

Yüreğimde bir acı ne yapsam ne etsem sızısı geçmiyor neden? Boş yere bu çırpınışlar, öyle başkaları gibi yalancı gülücükler
de savuramıyorum etrafıma. Kimseleri de alamıyorum gönlüme senden sonra. Yoksa mutlu olmak herkes gibi benim de hakkım değil miydi?

Aşık olmak; ayaklarının yerden kesilmesi, yüzündeki değişen o ifadeler, gülücüklerinin çoğalması hepsi aşktan ibaretti. Uzun sürer, kısa biter o şansına kalmıştı. Şanstı Aşk aslında, belki bizlere ömrümüz boyunca bir defa rastlayacak, belki kapımızdan bile geçmeyecek kadar uzak da, belki de bir kaç kez Aşık olacak yanılıp şaşacak aşka tövbe edecektik. Hiç gerek yoktu aslında bunlara anı yaşamak gerekliydi, Aşkın tadını doyasıya çıkarmak, doya doya Aşk demek önemliydi. Aşık mısın sen daha mı çok seviyor, istiyorsun buydu işte bize gerek tek şey, sana gereken, bunu bilmek gerekti. Hayat kısaydı keşkelerle sığdırılamayacak kadar, keşkelerle geçiştirelemeyecek kadar kısa. Biri çıksa ”Ama sen onu daha çok seviyorsun ya bir gün giderse” dese bile ”Olsun ben anı yaşadım kısacıkta olsa aşkımı yaşadım ” diyebilmekti. Bu yüzden güzeldi Aşk böyle biterse içimiz de güzeldi. Ayrılsalar bile kendine diyebilmeliydi insan ”çünkü ben gerçek Aşk‘tım” diye.

Napıyoruz biz Allah Aşkına kendimizi kandırmaktan başka Aşkın Ateşi Yakıp Kavururken içimizi nasıl geçerdi kolayca dilden bu kelimeler. Sen geçirebilir miydin? Bana mı soruyorsun benden asla geçemezdiler. ”Ahlarımı aldın yar, bir de mutlu mu ol” diyeceğiz denmez denilmez. Sen desen bile gönlün söyleyemez, tutulur dilin lal olur söyleyemez. Tek diyebileceğim şu cümleler..

Geçmeyen güze, gelmeyen o sevgiliye, hiç bitmeyen Keşkelere,
sabaha zor kavuşan geçmeyen gecelere, uyutmayan acılara, unutana-
unutturana, önce gülüp sonra ağlatana, yalana-dolana, bu arada
sana da yazıklar olsun…

***HASLET****

reddittumblr

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
260 views okuma
18 Şubat, 2018
HasLet
HasLet

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Anla Sevgimi - Chat Sohbet Odaları Mobil Sohbet Siteleri
error: Content is protected !!