Huzur, Huzur Can

huzur

AnLaSevgimi.Com Türkiye'nin En Güvenilir Sohbet Sitesidir.

Kimilerine göre aşk, kimilerine göre para, kimilerine görede huzur allaha yakın olmak bi anlamda huzur islamda. Ama kelime anlamı olarak huzur nedir.Huzur Canda saklıdır.

Huzur:

Hürmet edilmesi lâzım gelen kimsenin yanında olmak Hazır olmak. Mevcud bulunmak İbadet neticesi hâsıl olan rahatlık, gönül ferahlığı kat PİŞİGÂH Bulunma Ön, yan, kat, makam Dirlik, baş dinçliği, gönül rahatlığı, rahatlık Bir yerde bulunma Dirlik, baş dinçliği, gönül rahatlığı, rahatlık. Ön, yan, kat, makam Padişah katı

Bence huzur insanın canını sıkan tüm dert, keder ve sorunlardan temizlenmiş halidir. Her insan huzurlu olmak için çaba sarfetmekte bir parça huzurlu olmak için çevresindeki kişi yada nesnelerden kurtulmak ister. Kimi zaman başarılı olur kimi zaman ise başarısız ama hep bir mücadele içindedir.

Huzurlu olmak anlamında bazı sitelerden alıntılarda yaptık bazıları:   Kanıtlayacak bir şeyimiz olmadığını hissettiğimizde kendi içimizde huzurluyuzdur. En derindeki doğamızda ne iyi, ne de kötü olmadığımızı, başkalarından farklı olmadığımızı kabul ettiğimizde, benzersiz bireyler olarak sahip olduğumuz kimlikten kurtuluruz. Tersine çabalarsak, yaşamın geri kalanı ile birliğimizi kabul etmeksizin ne kadar eşsiz, ne kadar özel veya farklı olduğumuzu kanıtlamaya çabalarsak, her zaman savaşta oluruz.
Egonun oyunu, sevilmeye değer olduğunu kanıtlamaya çalışmaktır. Ancak sevgiyi gerçekten deneyimleyebileceğimiz tek yol, egonun tecridinin ve ayrımcılığının dışına çıkmaktır. Herkese sevgi vermiyorsak (gerçekten vermeyi kabul etmiyorsak), kendimiz için onay ve sevgi bekleyemeyiz. Bu sadece soyut bir ruhsal kavram veya incelik değil, mantıksal bir gerekliliktir.

Benim “sevilebilirliğim” fiziksel tutumuma, yani görüntüme veya gücüme bağlıysa, yaşlandıkça bunları kaybedebilirim. Sevilebilirliğim benim başarıma, ahlakıma, bilgime, çekiciliğime, mevkime, gücüme dayanıyorsa, bu da aynı ölçüde güvenilmezdir. Sonuç olarak, sevilebilirliğimin nihayetinde dayanabileceği tek nokta, varoluşumun kendisidir. Ancak “kendi” varlığımı, diğer şeylerin varlığından ayıramam. Bunu kavradığımızda, sevilmeye değer olduğumuzu kanıtlama mücadelesinden vazgeçebilir ve Whitman gibi “Olduğum gibi varım, bu da yeter” diyebiliriz. Artık kanıtlayacak bir şeyimiz olmadığında, sade bir şekilde kendimiz oluruz ve olduğumuz şeyi ifade ederiz. Böylece doğal gücümüz, yeteneklerimiz ve becerilerimiz, değerli olduğumuz çabalarıyla engellenmeden ışıldamaya başlar. Doğal yeteneklerimizi kabul eder ve geliştiririz.

Özetleyecek olursak, her şeyin birliğini kavrayarak Tao ile uyum içinde olduğumuzda huzurlu oluruz. Huzur, doğaya ve kendi insan doğanıza saygı göstermekle gelir. Huzur, sezginin sesine kulak vermekle gelir. Huzur, şükranlarımızı sunmakla, mutluluk ve kutsanmışlık ruhuyla gelir. Huzur, doğal güçlerimiz ve yeteneklerimizle gelir. Huzur, yaptığımız şeyi, bir şey elde etmenin veya çabalamanın aracı olarak kullanmadan yapmakla gelir

 

kaynak: Kaynak: Laurance G. Boldt, ‘Bereketin Tao’su’

reddittumblr

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
380 views okuma
12 Kasım, 2017
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Anla Sevgimi - Chat Sohbet Odaları Mobil Sohbet Siteleri
error: Content is protected !!