Dudak Çatlaklarını Kapatma Yöntemleri

AnLaSevgimi.Com Türkiye'nin En Güvenilir Sohbet Sitesidir.

Dudak Çatlaklarını Kapatma

Dudaklardaki çatlak görüntüsü çoğunlukla hoşa gitmeyen bir görüntüdür. Bu fazla su içmemeye işaret etse de su içilmesi halinde de yine çatlayan dudakların olduğu görülmektedir. Günde en az 2 litre su içen bir kadının dudaklarının sürekli çatlaması, ruj sürerken büyük bir problem yaratacaktır. Bunun için dudak nemlendirici dudak çatlaklarını kapatma yöntemleri kullanılmalıdır. Bu sadece krem ve krem – ruj ikilisiyle yapılabilmektedir. Dudak çatlaklarını kapatma yöntemleri hakkındaki detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Kremle Dudak Çatlaklarını Kapatma

Krem dudak çatlaklarını kapatma işlemi için en uygun kozmetik ürünüdür. Bunun yanı sıra çeşitli yağlar da çatlak giderici işlev görebilir. Bu sayede özellikle ruj sürmeden önce yapılan nemlendirme işlemi ruj sürdükten sonra daha çatlak bir görüntü oluşmasını engellemektedir. Özellikle yağlı bir krem tercih edilmesi burada dudaklardaki çatlak görünümü çok kısa sürede yok etmektedir. Dudak çatlaklarını kapatma işlemi için çay ağacı ya da aynısefa kremi tercih edilebilir. Alınana ürünler doğal içerikli olursa cilde daha yararlı olacaktır.

Rujla Dudak Çatlaklarını Kapatma

Ruj genele olarak dudak çatlakları için değil uçuklar için iyi geldiği bilinen bir kozmetik ürünüdür. Ancak rujdan önce dudağa baz sürülmesi dudaklardaki çatlakların giderilmesini sağlamaktadır. Sürülen ruj mat olacaksa özellikle baz kullanılması son derece önem taşımaktadır. Çünkü bu rujların dudağı kurutucu etkisi olduğu bilinmektedir. Hatta çatlak dudaklara sahip olanların pek fazla mat ruj kullanması da önerilmemektedir. Çatlak dudak görünümleri mat rujla birleştiğinde ekstra çatlak bir görüntü oluşmaktadır. Bu da aslında güzel bir görüntü oluşmasından çok dudaklardaki çatlakları belirginleştiren bir şey olacaktır. Ruj aracılığıyla dudak çatlaklarını kapatma yapılamasa da öncesinde sürülen baz ve parlak renk rujlar bu çatlak görünümü silemeye yarayacaktır.

reddittumblr

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
306 views okuma
25 Mart, 2018
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Anla Sevgimi - Chat Sohbet Odaları Mobil Sohbet Siteleri
error: Content is protected !!