Renkli Kirpik Makyajı

AnLaSevgimi.Com Türkiye'nin En Güvenilir Sohbet Sitesidir.

Renkli Kirpik Makyajı

Rimeller, kirpiklerin daha dolgun ve etkileyici görünmesine yardım etmektedir. Özellikle bunun için siyah renk rimeller tercih edilmektedir. Ancak renkli kirpik makyajı da artık kadınların tercih ettiği bir makyaj yöntemi… Peki, renkli kirpik makyajı yapmak nasıl olur, nasıl yapılır? Bu makyaj için ihtiyaç duyulan tek şey renkli bir rimeldir.

Renkli Kirpik Makyajı Nasıl Yapılır

Yapılacak olan renkli kirpik makyajı için rimeli hiç pompalamadan çevirerek açın ve düz olarak çekin. Ardından önce tek kirpiğinize rimeli uygulayın. Sonrasında çevirerek rimeli kapatın ve yeniden çevirerek açıp düz olarak çekin öteki kirpiğinize uygulayın. Böylece hem kirpikleriniz muhteşem bir etkileyicilik kazanır hem de siz bakışlarınızla adeta ateş eder hale gelirsiniz. Tabi renkli kirpik makyajı için her rengi tercih etmek de mümkün değildir. Aşırı göz tırmalayacak ve doğallıktan çıktığı gibi hoş da görünmeyecek renklerden uzak durmak gerekmektedir. Renkli kirpik makyajı için en ideal renkler çimen yeşili, lacivert, gri, kahverengi, morcivert gibi renklerdir. Mor da koyu bir ton tercih edildiğinde kirpiklere güzel bir görüntü verecektir. Ancak kirpiklerin renkli olmasından dolayı göze aşırı bir makyaj yapılmamalıdır. Hatta ruj sürülmemeli ya da çok silik bir renk tercih edilmelidir.

Renkli Kirpik Makyajı Neden Yapılır

Bu makyaj genellikle dikkatin gözlere toplanmak istendiği durumlarda tercih edilmektedir. Örneğin ciddi bir toplantıda gözlerinizle iş arkadaşlarınızı ve patronlarınızı adeta büyülemek istediğinizde renkli rimel sürmeyi tercih edebilirsiniz. Renkli kirpik makyajı, çoğunlukla yüzün sönük görünmesini engellemektedir. Yüze can gelmesini sağlamaktadır. Renkli kirpik makyajı yapıldığında aynı renk kalem çekilerek gözlerin etkisi güçlendirilebilir. Böylece hem canlı bir görünüm kazanır hem de istediğiniz başarısı yakalamaya bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

reddittumblr

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
273 views okuma
14 Mart, 2018
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Anla Sevgimi - Chat Sohbet Odaları Mobil Sohbet Siteleri
error: Content is protected !!