Yüz İncelten Kontur Makyaj

AnLaSevgimi.Com Türkiye'nin En Güvenilir Sohbet Sitesidir.

Yüz İncelten Kontur Makyaj

Makyaj hileleri günümüzde birçok kadın tarafından tercih edilmektedir. Yüzü yuvarlak ya da kalın olan kadınlar genellikle yüz incelten kontur makyaj yapmayı tercih etmektedir. Aslında bu birkaç basit fırça darbesiyle yüze farklı bir bakış verilmesini sağlamaktadır. Yüz incelten kontur makyaj sayesinde kadınlar, dışarıda kendilerine daha güvenli olabilirler. Kendilerini iyi hissettiklerinde kendilerini ifade etme şekilleri de daha başarılı olur. Şimdi de yüz incelten kontur makyaj hakkındaki detaylara değinelim.

Yüz İncelten Kontur Makyaj Nedir

Kontur makyajda hat belirleme ve açık ya da koyu gösterilecek yerleri ayarlama işi önemlidir. Yüz incelten kontur makyaj yaparken elmacık kemiklerinin tam üzerine açık renk aydınlatıcı uygulanmaktadır. Elmacık kemiği boyunca uygulanacak olan çapraz bir çizgi halindeki aydınlatıcı, sonrasında parmak yardımıyla o bölgeye dağıtılmalıdır. Yüzde ince gösterilmek istenen kısım için aydınlatılacak ve karartılacak yerler güzel seçilmelidir. Bu yüzün nasıl bir görünüm alacağına dair önem taşımaktadır. Yapılacak olan kontur sayesinde makyaj bitiminde daha ince bir yüze kavuşmak mümkündür.

Yüz İncelten Kontur Makyaj Nasıl Yapılır

Yüzde ince gösterilmek istenen kısımların konturla belirlenmesi işlemi tamamlandıktan sonra fondötenle koyu çizgiler çekilmektedir. Yüz incelten kontur makyaj için yanağın ortasından elmacık kemiğinin saçla birleştiği yerden biraz aşağıdan kontur çizgisi çekilir. Bu çizgi dudaklara iki parmak kalaya kadar çekilmektedir. Çizgiyi biraz yanlara doğru kalınlaştırmak da tercihe göre olabilir. Bu kısmın koyulaştırılması tamamlanırken saçın birleşim yerinden aşağıya boyna doğru bir çizgi çekilmektedir. Çene kemiği çizgisi boyunca çekilen kontur sonrasında boyna doğru fondöten ya da bronzlaştırıcı sürülerek ton farkı kapatılmaktadır. Bronzlaştırıcı teni daha güzel gösterdiği için kadınlar tarafından yüz incelten kontur makyaj yapımında çoğunlukla kullanılmaktadır.

reddittumblr

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
282 views okuma
16 Mart, 2018
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Anla Sevgimi - Chat Sohbet Odaları Mobil Sohbet Siteleri
error: Content is protected !!