Eski Rujlardan Yeni Ruj Yapmak

AnLaSevgimi.Com Türkiye'nin En Güvenilir Sohbet Sitesidir.

Eski Rujlardan Yeni Ruj Yapmak

Bitmeye dönük ve kullanımı hayli zor olan rujlardan birbirine yakın tonlarda olanları bir ruj haline getirmek mümkündür. Bunun dışında kullanılmayan, bir köşede duran rujlarla başka renk rujları karıştırıp yeni ruh yapmak mümkündür. Eski rujlardan yeni ruj yapmak ile ilgili detaylar yazımızda yer almaktadır. Eski rujlardan yeni ruj yapmak hakkında merak edilenler, püf noktaları yazımızın devamında bulunmaktadır.

Eski Rujlardan Yeni Ruj Yapmak Nasıl Olur

Kullanılmayan rujların kullanılabilir hale getirilmesi için onları farklı renklerle karıştırıp yeni bir ton elde edebiliriniz. Eski rujlardan yeni ruj yapmak için gerekenleri maddeler halinde şöyle belirtebiliriz:
Eski kullanılmayan rujunuzu ruj kabı içinden çay kaşığı ya da başka bir alet yardımıyla tamamen çıkarıp bir alüminyum levha üzerine koyun.
Karıştırmak istediğiniz renk ruju da aynı şeklide kutusundan tamamen sıyırıp çıkarın ve alüminyum levha üzerine koyun.
Bir cezvede su kaynatmaya başlayın. Alüminyum levha içindeki iki ruju da bu cezve üzerinde erimeye bırakın. Aynı çikolata eritme işlemi gibi su ısındıkça ve kaynadıkça rujun eridiğini fark edeceksiniz.
Bu iki renk ruju eridikten sonra bir çubuk yardımıyla iyice birbirine karıştırın. Bu aşamada eski rujlardan yeni ruj yapmak için bir aşama geçmiş bulunmaktasınız. İki rengi karıştırarak yeni rengi elde etmiş olursunuz.
Ruj şekli vermek için önceden hazırlanmış olan başka bir alüminyum folyo içine sıvı ruju dökün ve soğumasını bekleyin. Ruj bu kalıp içinde soğuduktan sonra katılaşacaktır. Ardından ruj kabına yeni rujunuzu koyarak elde ettiğiniz yeni rengi zevkle kullanabilirsiniz.

Eriterek Eski Rujlardan Yeni Ruj Yapmak

Eski rujlardan yeni ruj yapmak için eritme ve karıştırma son derece kolay bir ruj yapma yöntemidir. Normalde tek başına kullanmaktan hoşlanmadığınız rujlar için daha açık tonlarla karışım yaparak ortaya güzel tonlar çıkarabilirsiniz.

reddittumblr

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
272 views okuma
22 Nisan, 2018
HasLet
HasLet

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Anla Sevgimi - Chat Sohbet Odaları Mobil Sohbet Siteleri
error: Content is protected !!