Fondötensiz Pürüzsüz Görünüm Nasıl Kazanılır

AnLaSevgimi.Com Türkiye'nin En Güvenilir Sohbet Sitesidir.

Fondötensiz Pürüzsüz Görünüm

Kadınlar artık, ağır makyaj malzemeleri yerine daha az makyajla doğal görünüm elde etmeye çalışmaktadır. Fondötensiz pürüzsüz görünüm kazanmak da bu isteklerden biridir. Bunun için günümüzde doğal içerikli bb ve cc kremler yer almaktadır. Sıvı olarak sürülerek pek çok cilt kusurunu kapatan bu kremler, fondötensiz pürüzsüz görünüm kazanmaya yardımcı olmaktadır. Bu sayede cildin hava almasını engelleyecek ağır bir makyaj katmanı da oluşturulmamış olacaktır.

Fondötensiz Pürüzsüz Görünüm Nasıl Kazanılır

BB ve CC kremler, cilt tonu düzenlemeye ve yüzde pürüzsüz görüntü oluşmasına yardım etmektedir. Özellikle sivilce ve yüzdeki yara izlerini kapatmaya yardım etmektedir. Bunların doğal özlü ve güneş ışınlarından koruyucu özellikli olanları da bulunmaktadır. Burada yapılan makyajda hem doğal bir görüntü oluşması sağlanmakta hem de fondötenin cildi kurutucu etkisinden uzaklaşılmaktadır. Ayrıca bazı özel kapatıcılar da yüzdeki lekeli bölgeye uygulanarak yine pürüzsüz görünüm oluşmasına yardım etmektedir. Fondötensiz pürüzsüz görünüm için ayrıca BB ya da CC kremlerin sadece hasarlı kısma uygulanması da mümkün olabilmektedir. Ancak bütün yüze uygulanmadan önce bir nemlendirici krem ya da baz kullanılmalıdır. Böylece ciltteki kurulukların giderilmesi ve sürülen kapatıcı kremin topak olarak kalması engellenmiş olacaktır.

Makyaj Yaparken Fondötensiz Pürüzsüz Görünüm Kazanmak

Makyaj yaparken birçok teknik kullanıldığı bilinmektedir. Bazıları yoğun kapatıcılar ve fondötenlerle bazıları ise hafif makyaj malzemeleriyle yapılmaktadır. Yüzde fondötensiz pürüzsüz görünüm oluşturmak için bazen yaraları kapatıcı özellikli doğal iyileştirici kremler de kullanılmaktadır. Zaten yüzünde çok fazla sivilce ya da leke bulunmayan kişiler, sürdükleri nemlendirici ile birlikte BB ya da CC krem kullanmayı tercih edebilirler. Böylece zaten düzgün bir cilt tonu bulunan kişilerin yüzlerine yapay makyaj malzemeleri sürmelerine de gerek kalmayacaktır.

reddittumblr

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
271 views okuma
5 Nisan, 2018
HasLet
HasLet

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Anla Sevgimi - Chat Sohbet Odaları Mobil Sohbet Siteleri
error: Content is protected !!