Koyu Gece Makyajı

AnLaSevgimi.Com Türkiye'nin En Güvenilir Sohbet Sitesidir.

Koyu Gece Makyajı

Gece dışarı çıkarken yapılan makyajla gündüz makyajı arasında büyük fark bulunmaktadır. Gün içinde daha çok açık ve canlı renkler tercih edilmektedir. Gece ise gecenin koyuluğuna yakışır koyu gece makyajı yapılmaktadır. Ağır ve koyu renkler daha çok geceleri tercih edilmektedir. Peki, bu renkler hangileridir. Koyu gece makyajı yapılırken nelere dikkat edilmelidir, nasıl yapılmalıdır? Su soruların yanıtları yazımızın devamında yer almaktadır.

Koyu Gece Makyajı Nasıl Yapılır

Gece dışarı çıkacak olan kadınların yapmayı tercih ettiği koyu renk makyaja, gece makyajı denilmektedir. Koyu gece makyajı yaparken genellikle gözler için siyah renk tercih edilmektedir. Füme ya da gri renk fark, siyah kalem, siyah rimel koyu gece makyajı için vazgeçilmez renklerdir.
Siyaha yakın duman rengi de far tercihinde birinci sırada yer almaktadır. Ayrıca Lacivert, koyu yeşil, koyu mor gibi renkler de biraz renkli bir gece makyajı yapmak isteyenler için oldukça idealdir.

Koyu Gece Makyajı Yapımı

Gece konsere, tiyatroya, müzikal gösteriye ya da bir yemeğe giderken yapılabilecek olan makyaj çeşitlerinden en kolayı siyah ve ona yakın renklerdir. Burada koyu gece makyajı yapmak için öncelikle göz kalemi, ardından far en son da rimel sıralaması takip edilmelidir. Yapılacak olan makyajda fırça kullanılması farın çok daha kolay sürülmesini sağlayabilir. Bunun dışında vişneçürüğü ruj rengi de gece makyajında son derece iyi bir renktir. Pek çok kadın tarafından da çoklukla tercih edilir. Koyu gece makyajı yapmak isteyen kadınlar, fondöten ya da aydınlatıcı sürmeye bile gerek kalmadan makyajlarını çok kolay tamamlayabilirler. Ayrıca gündüz yaptıkları hafif makyajlarını kolay bir hile ile koyu gece makyajı haline dönüştürebilir. Gündüzden sürülen hafif kahverengi bir far ve siyah kalem akşam, üzerinden geçilecek füme bir farla gece makyajı haline gelebilir.

reddittumblr

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
345 views okuma
19 Mart, 2018
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Anla Sevgimi - Chat Sohbet Odaları Mobil Sohbet Siteleri
error: Content is protected !!