Ruj Sürme Teknikleri

AnLaSevgimi.Com Türkiye'nin En Güvenilir Sohbet Sitesidir.

Ruj Sürme Teknikleri

İster mat ister parlak olsun birçok çeşit ruj için farklı ruj sürme teknikleri bulunmaktadır. Çatlak dudaklarda ruj sürmek oldukça zor olduğu için bu dudaklarda öncelikle çatlak giderici bir baz kullanılmalıdır. Sonra sürülecek olan rujun sıvı ya da katı olduğuna göre farklı ruj sürme teknikleri uygulanabilir. “Alt tarafı bir ruj işte!” diyenler için günümüzde her konuda olduğu gibi bu konuda da farklı teknikler geliştirildiğini hatırlatmak isteriz. Bütün bu makyaj teknikleri içinde dudakları dolgun göstermek, farklı tonları bir arada kullanmak yer almaktadır. Ancak en çok mat ruj sürme teknikleri kullanılmaktadır.

Mat Ruj Sürme Teknikleri

Mat rujlar, günümüzde özellikle tercih edilen kozmetik ürünleri arasındadır. Ruj sürme teknikleri açısından baktığımızda kadınların özellikle dudak kalemi ile birlikte bu rujları kullandığını görmekteyiz. Öncelikle dudak kalemi ile dudak çevresi çizilmekte, ardından yapılacak olan ruj sürme işlemine geçilmektedir. Burada sıvı rujun fırçasını düzgün tutmak önem taşımaktadır. Sıradan bir işlem gibi görünse de birçok kadın sıvı ruju kalemin içine taşırmadan sürmekte zorlanmaktadır. Bulaşması da çok çabuk olduğu için bu rujların sürümü herkes için çok kolay değildir. Ancak zamanla yapılan uygulamalar sayesinde her kadın kendi dudağını olduğundan dolgun gösterecek bir teknik geliştirmektedir.

Dolgunlaştırıcı Ruj Sürme Teknikleri

Dolgun dudak görünümü birçok kadının tercih ettiği ayrıca erkeklerin de ilgisini çeken bir görünümdür. Ruj sürme teknikleri arasında özellikle dolgunlaştırıcı yöntemler tercih edilmektedir. Öncesinde dudak çatlaklarını giderecek bir baz kullanmak ardından dudak çevresini kalemle çizmek ve içini rujla doldurmak bu teknikte kullanılmaktadır. Bu birçok kadının muhteşem mat ve dolgun dudak görünümüne kavuşmasını sağlamaktadır. Farklı tonları birbirleriyle karıştırarak farklı renkler ortaya çıkarılabilir ve ortaya açık tonlar kenarlara koyu tonlar uygulanabilir. Böylece farklı dudak görünümleri ortaya çıkarılabilir.

reddittumblr

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
324 views okuma
19 Mart, 2018
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Anla Sevgimi - Chat Sohbet Odaları Mobil Sohbet Siteleri
error: Content is protected !!