Sade Makyaj Teknikleri

AnLaSevgimi.Com Türkiye'nin En Güvenilir Sohbet Sitesidir.

Sade Makyaj Teknikleri

En güzel makyaj sade yapılmış ve doğal görünümlü makyajlardır. Bu nedenle bu yazımız içinde sade makyaj teknikleri hakkında bilgi vereceğiz. Göz makyajı için yapılabilecek olan en sade makyaj teknikleri bunlar içinde yer alan ilk konumuzdur. İkinci olarak dudak makyajında doğallık ve sade makyaj teknikleri yazımızda yer almaktadır.

Sade Makyaj Teknikleri Göz Makyajı

Sade makyaj, çoğunlukla yüzdeki solgunluğu alan ve doğal ama canlı bir güzellik veren makyaj türüdür. Ağır fondötenler sürmeden de cildi daha güzel bir görünüme kavuşturmak mümkündür. Cilde su bazlı ya da yağlı kremler sürmek, onun nemlenmesine yardım etmektedir. Bunun dışında siyah rimel, siyah eyeliner ya da siyah kalem gözlerin ve yüzün canlı görünmesini sağlamaktadır. Sade makyaj teknikleri arasında bu göz makyajı uygulaması çoğunlukla tercih edilmektedir. Hem uygulanması kolaydır hem de bütün kıyafetlere uyum sağlayan bir makyaj türüdür. Her ortamda kolaylıkla her kıyafetle kullanılabilmektedir. Bu nedenle siyah ve far kullanılmadan yapılan bu makyaj çoğu kişinin yapmayı tercih ettiği cinstendir. Çalışan kadınlar sabahları bu makyajla fazla vakit kaybetmeden hızlıca hazırlanmaktadır.

Sade Makyaj Teknikleri Doğal Ruj Renkleri

Rujlar da sade makyaj teknikleri içinde önemli kozmetik malzemeleridir. Sade ve doğal görünümlü bir makyaj yapılmak istendiğinde kadınlar genellikle silik renkleri tercih ederler. Bunun yerine koyu renk bir ruju hafif sürmeyi de seçebilirler. Böylece sade makyaj teknikleri içinde yer alan bu yöntemle hem canlı bir görünüm kazanırlar hem de aşırı dikkat çekmezler. Özellikle koyu tonlarda ruj kullanmayı sevmeyen kadınlar bu yöntemi tercih edebilirler. Gündüz makyajı için de hafif bir göz makyajı ile tamamlanan hafif dudak makyajı son derece doğru bir tercih olacaktır. Kullanılacak olan ruj rengi bunun için mandalina ya da şeker pembe olabilir.

reddittumblr

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
311 views okuma
22 Mart, 2018
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Anla Sevgimi - Chat Sohbet Odaları Mobil Sohbet Siteleri
error: Content is protected !!