Ağrı Sohbet Odaları

AnLaSevgimi.Com Türkiye'nin En Güvenilir Sohbet Sitesidir.

Ağrı Sohbet Odalarına Giriş

Yeni insanlar tanımak adına girdiğimiz sohbet odaları bizlere bulunduğumuz şehirlerden arkadaş edinme konusunda, bilhassa reel yaşantısında bu konuda çekingenlik gösteren, arkadaş olma konusunda sıkıntılar yaşayan kişiler için oldukça yardımcı olmaktadır.

Özellikle yaşadığımız illerden yeni insanlarla tanışmak, onlarla görüşüp arkadaş olmak Sohbet Odalarının kuruluş amacının başında gelir. Ağrı Chat Sohbet Odası bu amacı göz önünde bulundurarak gerek Ağrılı tüm dostları, gerek Ağrı da yaşayan diğer kişilerin bir arada bulunup sohbet etmelerine vesile olmaktadır.

Ağrıyı Yakından Tanıyalım

Adını Türkiye’nin en yüksel dağı olan Ağrı dağından alan ilimiz çevresinde Iğdır, Kars, Van, Muş ve Erzurum illeriyle komşu olup Doğu Anadolu Bölgemiz de bulunmaktadır. Türkiye’nin doğuya açılan kapısı olan kentimiz tarih boyunca bir çok medeniyette sahne rolünü üstlenmiştir. Ağrıyı giriş kapısı olarak gören medeniyetler ne yazık ki burada güçlü bir uygarlık kuramamışlardır. 3 kutsal kitapta geçen ’Nuh’un Gemisi’’ söylemlerinin Ağrı
Dağın da bulunduğu varsayılarak son yıllarda bölgeye bir çok arkeologlar gelerek araştırmalarda bulunmuş ve bunun üzerine bölgeye gelen ziyaretçilerin her geçen gün arttığı görülmüştür.

Ağrıda Gezilecek Yerler

Gezilecek yerlerin başında olup yapımı 99 yıl süren İsak Paşa Sarayı, İstanbul Topkapı Sarayından sonra yapılmış en ünlü saraydır. Urartu Kalesi, Eski Beyazıd Camii, Tokluca Kalesi, Kan Kalesi, Şoşik Kalesi, Havaran Kalesi, Kız Kalesi, Diyadin Kalesi, Toprak Kale tarihsel doğal güzelliklerin yanı sıra görülmeye eş değer yerler arasında gelmektedir.

Et yemekleri ünlü olan şehrimizin abdigor köftesi, gösteberg et, selekeli (saç kavurma), alabalık başta olmak üzere hengel, pişi, kuymak, ayran aşı ve kete vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alır. Bölgenin her yerinden temin edinilebilen beyaz bal da mutlaka tadılması gereken lezzetidir.

Güzel şehrimiz de kış şartlarının ağır geçmesi nedeniyle geleneksel dokumacılık bu aylarda el tezgahlarında oldukça fazla görülmektedir. Küçükbaş hayvancılığın fazla olması nedeniyle
kilim ve halı dokumacılığı el sanatlarının başında gelir. Ağrı Sallaması, basso (besra), zeyno, laççi, çep, koffi, sarma, hessike Ağrıya ait geleneksel davul-zurna eşliğinde oynanan köy düğünleri oyunlarıdır.

Ağrı Sohbet Odalarında girişler yaparak tanımadığımız kişiler ile samimi, güvenilir sohbetler sayesinde sizlerde yeni arkadaşlar kazanabilir, bu sayede hem arkadaş çevrenizi genişletmiş hem de kendinize değişik yeni kültürler hakkında yeni bilgiler katmış olursunuz. Sizler de sohbet odalarımıza ücretsiz bağlanarak Ağrıda yaşayan insanlarla tanışıp bu ilimizi daha yakından
tanıyabilirsiniz.

reddittumblr

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
165 views okuma
14 Aralık, 2018
HasLet
HasLet

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Anla Sevgimi - Chat Sohbet Odaları Mobil Sohbet Siteleri
error: Content is protected !!