Amasya Sohbet Odası

AnLaSevgimi.Com Türkiye'nin En Güvenilir Sohbet Sitesidir.

Günlük yaşamın stresinden sende sıkıldıysan yada boş vaktini neşeli hoş sohbetlerle dolu dolu geçen zamanlara
dönüştürmek, bay bayan yeni arkadaşlıkların olsun sen de istersen tam da adresi Amasya Chat Sohbet Odası.

Çoğumuz zaman zaman konuşma ihtiyacı içerisinde olabiliriz, konuşma konularımız birbirinden farklı olabilir. Chat sohbet odaları yeni insanlar tanımak, bilmediğimiz değişik kültürleri birinci ağızdan öğrenmek, farklı konularda fikir alışverişinde bulunmak için tam da ideal sohbet ortamı mekanlarıdır. Amasyalı sohbet sevenlerin aynı çatı altında toplanıp bir arada özgürce sıcacık sohbetlerin yapıldığı Amasya Chat Odamızda gün boyu seviyeli chat yapma imkanını tamamen ücretsiz ve üyelik şartı gerektirmeden sizlere sunmaktayız.

Amasya Tanıtım

Türkiye’nin 81 ilinden birisi olan Amasya ili karadeniz bölgesinin iç kesiminde bulunup, yapılan arkeolojik araştırmalar sonucunda ilimizde ilk yerleşme M.Ö. 5500 yılların da başlayıp Hitit Krallığından başlayıp Selçuklu Devletine kadar kesintisiz devam etmiştir.

Amasya Tarihi ve Gezilecek Yerleri

Tarihi ve kültürel güzelliklerin yanı sıra, Yeşil ırmak kıyısına yapılan Yalı boyu evleri ile dikkat çeken ilimiz kurtuluş savaşının başlangıç temelleri de burada atılmıştır. Dünyanın en güzel misket elması, şeftalisi ve kirazı Amasya ilimiz de üretilmektedir.

Amasya Kalesi kentin savunmaya en uygun mevkinde olan Harşena Dağı üzerinde inşa edilmiştir, bu nedenle Harşena Kalesi ismiylede anılmaktadır. Harşena Kalesi yamaçlarında bulunan Pers Pontus krallarına ait Kral Kaya Mezarları tarihi kalıntılar arasında yer almaktadır. Toplam 18 mağaraya sahip olan ilimizde Aynalı Mağara en önemli olanıdır. Osmanlı döneminden kalma Şehzadeler Müzesi, Bimarhane (Darüşşifa) Tıp ve Cerrahi Müzesi, Minyatür Amasya Müzesi görülmeye değerdir.

Amasya’nın en az elması kadar meşhur olan bakla dolması, keşkek, bat yemeği, patlıcan çullaması, mumbar-işkembe, helle çorbası, çatal çorba, ayva gallesi, hasuda tatlısı, Amasya çöreği, dene hasudası, kalburabastı, elma tatlısı Amasya’ya has lezzetler olup şayet yolunuz güzel ilimizden geçerse mutlaka denemek aklınızda bulunsun.

Amasya Chat Sohbet Odalarımızda sıcak kanlı, neşeli, sohbet sever Amasyalı dostlarımızla sizlerde tanışıp, her geçen gün giderek büyüyen www.Anlasevgimi.com ailemize sizlerde candan gelen sohbetlerinizle bizlere eşlik edebilirsiniz.

reddittumblr

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
126 views okuma
14 Aralık, 2018
HasLet
HasLet

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Anla Sevgimi - Chat Sohbet Odaları Mobil Sohbet Siteleri
error: Content is protected !!