Mirc Sohbet ve Mircte Sohbet Nasıl Yapılır - Anlasevgimi.com

Mirc Sohbet ve Mircte Sohbet Nasıl Yapılır


Mirc Sohbet ve Mircte Sohbet Nasıl Yapılır

Öncelikle sizlere Mirc nedir? Mirc nasıl kullanılır ve mirc sohbet ve mircte sohbet nasıl yapılır hakkında kısada olsa bir ön bilgi vermek istiyorum. Çünkü ilk önce kullanacağımız programı tanıyalım ve kurulumu hakkındada bilgi sahibi olalım ki sıkıntı yaşamayalım.

Mirc Nedir?

Chat  mirc sohbet siteleri, arkadaşlık siteleri ve çeşitli evlendirme siteleri üzerinde insanların birbirileri ile tanışma, kaynaşma istekleri doğrultusunda yaptıkları sohbet ve mesajlaşma olgularını daha kolay hale getirmek için herhangi bir web sohbet sitesine girmeden direk olarak bilgisayar üzerinden bağlantı kurulan bir programdır. Bu program sayesinde istediğiniz İrc Sohbet sitesine bağlantı kurup girebilirsiniz.

Program Nasıl Kullanılır ?

Mirc programları çok kolay bir kullanıma sahip olup çok yönlü kullanılan tipleride vardır yada her sohbet sitesinin kendine özgü bir programı vardır. Yapmamız gereken ilk şey mirc programını bilgisayarımıza indirmek ve kurulumunu yapmaktır.

Bilgisayarımıza indirdiğimiz mirc programını kurmak için programa ait olan exe dosyasına tıklayıp bilgisayar üzerinde bu kurulumu gerçekleştirmek gerekir. Kurulum gerçekleştikten sonra masa üstüne gelen mirc ikonuna tıklayarak mirc programına giriş yapınız. Daha sonra gireceğimiz irc serverinin adreslerini yazınız mesela ./server irc.anlasevgimi.com örneğinde olduğu gibi istediğiniz severin adres bilgilerini girerek sohbet yapmaya başlıyabilirsiniz.

Kullandığınız mirc özelliklerine göre ayarlarda yapabilir kendi istekleriniz doğrultusunda yeniden kodlama bile yapabilirsiniz. Mircinizi artık kendinize göre uyarlıyabilirsiniz mesela : yazı renkleri, yazı türleri ve şekilli yazı çeşitleri, uyarılar, userlere özel mesajlar, eğer yetkili iseniz kanal üzerinde userlere yetki verme ve kanaldan uzaklaştırma gibi bir çok özelliğe sahip olabilirsiniz.

Mirc chat sohbet nasıl yapılır

Mirc sohbet ve mircte sohbet nasıl yapılır web üzerinden olmayan bir program sayesinde direk olarak bilgisayar üzerinden servere girmek süretiyle yapılan sohbet tarzıdır. Kullanıcıları tarafından büyük ilgi görmesinin sebebi ise daha kolay ve daha akıcı sohbet sağlamak farklı görünmek ve komut işlemleri açısından da daha kolay bir kullanım sağladığından tercih edilen sohbet şkelidir.

Her web sitesi kendi sohbet siteleri üzerinde kullanıcılarının daha kolay erişim sağlaması açısından mirc proglarını kullanıcılarına tavsiye etmektedir. Ana web sitesi üzerinde Mirc İndir linkleri bulundurmaktadır. Kullanıcılar istedikleri zaman bu linke tıklayarak Mirc programını indirebilirler.

mİRC indir ve kurulumunu yap

 

Bir önceki yazımız olan Seviyeli Sohbet Odaları başlıklı makalemizde Seviyeli Sohbet, sohbet ve sohbet et hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir