Omegle Nedir? Omegla ve Omegle Kullanımı ve Tehlikeleri


Omegle Nedir? Omegla ve Omegle Kullanımı ve Tehlikeleri

Sharing is caring!

Merhaba arkadaşlar ve bizleri takip eden sevgili okurlarımız. Bugünkü makalemizde sizlere yazılı chat ve yazılı sohbet yani anlık mesajlaşma yolu ile iletişim sağlayan web siteleri gibi değilde farklı şekilde kameralı görüşme sağlayan Omegle diğer adıyla Omegla hakkında bilgi vermek istedim.

İlk önce Omegle nedir? Omegle Nasıl Kullanılır ve Kullanıcıları Nelere Dikkat etmelidir sizlere kısaca anlatacağız.

Omegle (omegla) Nedir ?

Daha önceki makalelerimizde de belirtmiştik web üzerinde birbirinden farklı öyle siteler varki bunları ayırdetmek gerçekten zor oldu. Omegle tamamen görüntülü sohbet hizmeti veren ve kullanıcılarının web kamerası üzerinden yaptıkları görüntülü konuşma şeklidir. Omegle (omegla) kullanmak için ilk önce bir web kameranızın olması gerekiyor ve tamamen üyelik gerektiren bir web görüntülü sohbet sitesidir.

Omegle Nasıl Kullanılır ve Üyelik Nasıl Yapılır
?

Omegle dediğimiz gibi üyelik gerektiren bir tür yazılı olduğu gibi aslı görüntülü sohbet olarak ön plana çıkmaktadır. Trayıcınız varsa ve birde web kameranız sadece omegle.com sitesine uğramanız yeterli olacaktır. Sizleri orada bir ekran karşılayıp seçim yapmanızı isteyecek “Text” veya “Video” olarak iki seçenek önünüze çıkacak ve birini seçme durumundasınız web kamerası olanlar Video seçeneğini seçtiğinde görüntülü olarak karşı taraf ile görüşebilir. Ama sadece bununla kısıtlı değil Video seçeneğini seçtiğinizde omegle sisin karşınıza Adobe Flash Player  çıkaracak tarafından Adobe Flash Player tarafından kamera onay hakkınız istenecek.Onay verdiğiniz takdirde görüntülü sohbet için yapmanız gereken her şeyi tamamlamış oluyorsunuz. Bu aşamadan sonra Omegle size, sizinle aynı şekilde katılmış olan bir başka kullanıcıyı karşınıza getirecek. Eğer kişi ilginizi çekmezse o zaman klavyenizdeki “Esc” butonuna veya ekranınızın sol alt tarafta bulunan “New” butonuna tıklamanız yeterli olacak.

Sizlere Omegle kulanımı nasıl olur anlatmaya çalıştık şimdi ise uyarı niteliğinde Omegle’de sizleri nasıl Tehlikeler bekliyor kısaca onada değinelim.

Omegle Kullanıcıları Nelere Dikkat Etmelidir.?

En dikkat etmeniz gereken konulara geçiyorum arkadaşlar Omegle kullanım koşullarını yerine getirdikten sonra işlem sadece karşı taraf ile görüntülü konuşmaya kalıyor. Sizleri iki konu hakkında uyarıyorum dikkatle okuyunuz.

Omegle milyonlarca insan tarafından kullanılan bir uygulamadır. Genellikle görüntülü olarak iletişimkurulan bu sitede  cinsellik içeren konuşmalar ve görüntüler ağırlık kazanıyor bu yüzden kullanıcıların büyük bölümü erkektir. Hiç ummadığınız biri bile size müstehcen videolar izletebilir dikkat diyoruz.
Omeglede sizleri bekliyen ikinci bir tehlike ise sahte hesaplar ve görüntüler arkadaşlar bazı değişik yazılımlar ile bilgisayarında bulunan videoları karsı taraf yutturarak bir sarışın bayan ile konuştuğunu sanan kişileri dolandırıp kaybolan sahte hesaplara aman dikkat diyoruz.

Evet Arkadaşlar sizlere en basit olarak bir kaç uyarıda bulunduk umarım bu uyarıları dikkate alır ve temkinli davranırsınız amacımız asla Omegle gibi bir kurumu diyelim karalamak değil sadece yetkililerinin bile önüne geçemediği olumsuz durumları sizlerle paylaşmak istedik. Amacımız temiz ve seviyeli ortamlar görmek ve kullanıcılarımızı dolandırıcılara karşı uyarmak sonradan çok kötü durumlara düşmelerini önlemektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares