Instagram Hesabı Nasıl Silinir? - AnlaSevgimi.Com Chat Sohbet

Instagram Hesabı Nasıl Silinir?


Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Aktif olarak kullanılan sosyal medya sitelerinden biri olan Instagram, hesap silme işlemlerinin gerekliliğini de ortaya çıkarabiliyor. Hesabını tamamen kaldırmak isteyenler için belli başlı işlemlerin uygulanması gerekliliği bulunuyor.

Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Instagram hesabını silmek isteyenler için başlangıç aşamasında https://instagram.com/accounts/remove/request/ linki takip edilerek silme işleminin gerçekleştirileceği sayfaya gidilmesi gerekiyor. Bağlantıya tıkladıktan sonra hesaba tekrar giriş yapmanızı isteyebilir, hesabınıza giriş yaptıktan sonra ilgili sayfaya yönlendirileceksiniz.

Instagram hesap silme yolu takip edilirken “Gitmeden önce lütfen bize nedenini söyle” adlı bölümde hesabı silme nedenine dair ipucu isteniyor. Instagram hesabının neden dolayı kaldırıldığının belirtilmesi gereken bölümde gerekli olan cevabın verilmesinin ardından kalıcı olarak silme bölümüne yönlendirme yapılıyor. Yönlendirilen sayfada hâlihazırda kullanılan şifrenin girilmesinin isteniyor olmasıyla beraber, şifrenin doğru şekilde girilmesinin ardından “Hesabımı Kalıcı Olarak Kapat” adlı butona tıklamak gerekiyor. Gerekli adım tamamlandığında, hesabın silme işlemi gerçekleştiriliyor.

Instagram hesabının silinmesinin ardından tekrar aynı kullanıcı adıyla hesap alınabilmesi mümkün oluyor. Instagram kuralları gereğince güvenliği sağlayabilmek adına sunulan bu bilgi göz önünde bulundurularak gerekli olan silme işleminin gözden geçirilmesi gerekiyor.

Instagram hesabında yer alan fotoğrafların saklanmak istenmesi durumunda bazı uygulamalar yardımıyla yedekleri alınabiliyor. Alınan yedek sayesinde Instagram hesabı kapatılsa da fotoğraflara istenilen zamanlarda ulaşabilmek mümkün hale geliyor. Instagram hesabının tamamen silinmesinin ardından tekrar fotoğraflara ulaşabilmek mümkün olmuyor.

 

Bir önceki yazımız olan Akıllı Telefon Nedir, Akıllı Telofonların İnsan Hayatındaki Yeri ve Önemi başlıklı makalemizde insan hayatındaki yeri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir