Mobil Cihazları Daha Güvenli Bir Hale Getirmek İçin Ne Yapmalı? - AnlaSevgimi.Com Chat Sohbet

Mobil Cihazları Daha Güvenli Bir Hale Getirmek İçin Ne Yapmalı?


Mobil Cihazları Daha Güvenli Bir Hale Getirmek İçin Ne Yapmalı?

Antivirüs programlarına ek olarak bazı durumlarda kullanıcının da zararlı yazılımlarla uğraşmamak için bazı konuları dikkate almasında fayda var. Özellikle uygulama marketi haricinde herhangi bir internet sitesi üzerinden dosya indirilmesi, zararlı siteleri ziyaret etme, bilinmeyen uygulamaları cihaza yükleme vs. gibi durumlar zararlı yazılımlara davetiye çıkarabilir. Bu nedenle sadece Google Play Stor üzerinden ihtiyaç duyulan programları indirmekte fayda vardır.

Öte yandan diğer internet sitelerinde sahte dosya indirme butonları sıklıkla kullanıcının karşısına çıkabilir. Bu tamamen virüs kaynaklı olup, kullanıcının buna tıklaması halinde zararlı yazılım cihaza indirilecektir. Bu nedenle güvenliğinden tam olarak emin olmadığınız internet sitelerini ziyaret etmemeniz ve dosya indirmemeniz tavsiye edilir.

Ayrıca mail güvenliği telefon ve tablet gibi cihazlarda da önemli bir yere sahiptir. Mail üzerinden cihaz saldırısı günümüzde sıklıkla tercih edilen bir yoldur. Bu nedenle mail içeriğini tam olarak bilmeden mailin açılmaması tavsiye edilir. Ek olarak gelecek dosyaların gerekli taraması yapılmadan açılmamalıdır. Bunun yanında banka tarafından gönderilmiş gibi gözüken maillere karşıda şüpheyle yaklaşmanız gerekir. Zira bu maillerin tek amacı kullanıcıların özel bilgileri çalmaktır. Bu adımlara dikkat edildiğinde ve iyi bir antivirüs uygulaması seçildiğinde daha etkili bir cihaz güvenliği sağlanabilir. Özellikle iyi bir güvenlik sağlayabilmek adına Premium antivirüs uygulamalardan yardım almak konu hakkında daha etkili bir sonuç almanıza neden olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Netflix Uygulaması Android Mobil Pilinizi Yiyor Olabilir başlıklı makalemizde AppStore, Google play store ve Netflix mobil uygulaması hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir