Sohbet Etmenin İncelikleri - AnlaSevgimi.Com Chat Sohbet

Sohbet Etmenin İncelikleri


Sohbet Etmenin İncelikleri

Sohbet Etmenin İncelikleri Nelerdir ?

Sohbetimizin başlangıcını ve sonunu, karşımızda ki kişiyle nasıl bir sohbet iletişimi içerisinde olduğumuzu, kullandığımız kelimelerle anlamak mümkündür. Sohbet Siteleri içerisinde süregelen sohbetlerin devamı için bahsedilen sohbet konusunun daha net olduğu bir hava hakim olmalıdır. Karşı tarafında canlı biri olduğunu asla aklımızdan çıkarmamalı, fazla tanımadığımızı da göz önünde bulundurarak kırıcı, incitici kelimeler kullanmamalı, sohbeti farklı anlamlara götürecek sözcüklerden uzak durmalısınız. Her birey kendine özgür niteliklere, becerilere, farklı düşüncelere sahip varlıklardır. Hepimizin doğrusunun yalnızca kendimize ait olduğunu da var sayarsak sohbet ettiğimiz kişilerin de kendi doğruları olacağını asla aklımızdan çıkarmamalıyız. Karşımızda ki kişiyi yazısı bitene kadar sabırla beklemeli, anlatmak istedikleri bize her ne kadar ters gelse bile kendi doğrusu bu deyip bu duruma saygı göstermeliyiz.

Sohbet kalitemizi artırmak adına sohbet sırasında nasıl konuştuğumuzu ve karşı tarafa nasıl cevaplar verdiğimizi iyi gözlemlemeli her türkü abartılı kelimelerden uzak durulmalıdır. Daha dikkatli, daha saygılı sınırları daha belirgin bir sohbet içerisinde olmak sohbet odaları açısından doğru iletişim sağlamanın tek doğru yoludur. Karşı tarafa kendimizin benimsediği yanıtları benimsetmekden her zaman kaçınılmalı yoksa bu durum sohbetin keyifli bir hal alması yerine karşımızdaki arkadaşımıza meydan okumaya yönelik bir sohbetin oluşmasına teşvik etmiş olursunuz. Sosyal iletişim ve sohbet becerisinin farkında olup bunları yaptığımız sohbetlere de uyguladıkça ettiğiniz sohbetlerden daha fazla haz alındığını göreceksiniz. İnce ve nezaketli bir sohbet havasında konuşmak hiç tanımadığınız bir insanın bile sizinle sohbet etme isteği duymasına yardımcı olacaktır. Kalp kırmaktan karşı tarafı incitmekten her konuda çekinin, konuştuğunuz kişiye asla bilgiçlik taslamayın. Bu kurallara uyduğunuz takdir de incinmekten sakın korkmayın daha iyi sohbet edebilmek için her zaman açık ve samimi olunması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Sohbet etme becerisi geliştirilebilir mi ? başlıklı makalemizde chat siteleri, sohbet becerisi ve Sohbet geliştirme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir