Sohbet Sitelerinde önce Flört sonra Evlilik olabilir mi? - AnlaSevgimi.Com Chat Sohbet

Sohbet Sitelerinde önce Flört sonra Evlilik olabilir mi?


Sohbet Sitelerinde önce Flört sonra Evlilik olabilir mi?

Sohbet odaları bir bakıma bir çok ilişkinin flört aşaması gibi görülmeye çoktan başlandı bile. Birey önce kendine uygun birini buluyor ve ona sohbet sitesi aracılığıyla çeşitli şekillerde kendisini tanıtıyor. Ona hediye gönderiyor, ondan hediye alıyor ve site içi özellikleri kullanarak daha bir çok sosyalleşme aktivitesini sohbet sitesi içerisinde gerçekleştirmiş oluyor. Zamanla bu kurulan bağlar sonucu birbirine son derece yakın hisseden çiftler birbirlerinin telefonlarını alıyorlar. Telefon görüşmeleri de uyumlu geçerse ve kişiler aynı ülke içerisinde de yaşıyorsa görüşme birkaç gün içinde hızlıca gerçekleşebiliyor. Hatta bir çok durumda bireyler “aşk için” uluslararsı seyahatlere katlanıyor ve hatta çiftlerden birinin ülkesine yerleşiyor.Bu tarz  Sohbet odaları sayesinde evlenmek “mümkün” görünüyor evet.

Sohbet Siteleri Güvenilir mi?

Sohbet sitelerinde haliyle her türlü insan profiline rastlanabiliyor; ancak günümüzde bazı siteler ücretli üyelik gibi özellikler getirerek bu profili olabildiğince yükseltmeye çalışıyor. İyi bir araştırma sonucunda sohbet sitesi ve sohbet odası tarzında, arkadaşlık sitesi adı altında hizmet veren bazı güvenilir arkadaşlık siteleri görmek mümkün. Sohbet sitesi gibi sitelerde arkadaşlık kurarken dikkat etmeniz gereken en önemli şey ise samimiyeti yavaş yavaş ilerletmenizdir. Tanışma anı hızlı olabilir; ancak kişinin özel hayatına dair bilgiler öğrenilmeden herhangi bir maddi yükün altına girilmemelidir. Günümüzde sosyal medya, sosyal medya platformları, arkadaşlık siteleri ve sohbet odaları gibi uygulamalarda tanımadığı insanlara para gönderen veya para amaçlı bu sitelere giren insanlar mevcut, dikkat etmek şart.

Sohbet Sitelerinde Aşk Yaşamak Mümkün mü?

Günümüzün en çok aranılan mevhumu: aşk. Sohbet sitesi aracılığıyla birşeyler yaşamak, flört etmek, aşık olmak ve hatta evlenmek isteyen milyonlarca insanla dolu etrafımız. Evet yanlış duymuyorsunuz. Sohbet odaları ve sohbet siteleri gibi birçok platform artık kullanıcılarını hayatının aşkını bulma şansını veriyor. İnsanlar o kadar çok sevilmek istiyor ki karşıdaki kişinin kültürü, bedeni, ahlak yapısı veya ailevi ilişkileri gibi detaylara çok da takılmıyorlar artık. Mesele sadece aşk yaşamak ve mutlu olmak. Sosyal ortamlarda kişiye getirilen eleştiriler ve bedensel eksikleri yüzüne vurulurken sosyal sitelerde, sohbet odasında ve sohbet sitesi gibi sitelerde artık bunlara bakılmıyor. Kişi sadece uyum sağlayacağı, huzur bulacağı bir omuz, bir can, bir ten arıyor.

Sosyal medya ve sohbet siteleri yuva yıkıyor mu?

Günümüzde sosyal platformlar artık çağın vazgeçilmezi durumuna geldi ve yediden yetmişe herkes kullanıyor. Bu durum haliyle evli insanların da sosyal sitelerde vakit geçirmesine sebep oluyor. Ancak kendini bilen evli kişiler ise sınırlarını çok da aşmıyor. Fakat evli bir insan sohbet odası ve arkadaşlık sitesine sevgili bulmak için giriyorsa aslında bu tamamen onun tercihi, çünkü bu siteler “herkes için” var ve “insanlar evli olsun ya da olmasın” bu sitelere girmekte “özgürler”. Yolunda gitmeyen bir evlilik çıkmaza girmiş, aile birliği temelinden sarsılmış ise bireyin sohbet sitesi ve arkadaşlık uygulamalarına girmesi çok da ayıplanmamalı. Çünkü evli de olsa kimse kimsenin esiri veya kölesi değil öyle değil mi? Güzel olmayan her birliktelik her zaman bitişlere ve yeni başlangıçlara gebedir.

Bir önceki yazımız olan Her düşünceye uygun sohbet odaları başlıklı makalemizde düşünce özgürlüğü, İletişim ve Sohbet Odaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir