Sohbet Sitelerindeki Kullanıcı Sayısının Artmasındaki Sebep Nedir?

Sohbet Sitelerindeki Kullanıcı Sayısının Artmasındaki Sebep Nedir?


Sohbet Sitelerindeki Kullanıcı Sayısının Artmasındaki Sebep Nedir?

Sosyal medya uygulamaları ve internet platformları günümüzde her yaş grubundan insanlar tarafından kullanılmaktadır. Üstelik bu kullanım dünya bazında da oldukça yaygındır. Facebook da kullanımı ve kullanıcı sayısı fazla olan bir sosyal medya uygulaması olarak karşımıza çıkmaktadır. Fakat ülkemizde, bu uygulamanın sıradanlaşması, eski popülerliğini kaybetmesi ve sıkıcı hale gelmesi nedeni ile sohbet siteleri kullanımı rağbet görmeye başlamıştır.

Peki sohbet sitelerindeki kullanıcı sayısının artmasındaki sebep nedir  sorusunun cevabı :Facebook, kurulduğu günden beri her geçen gün kullanıcı kitlesini arttırmış ve sürekli olarak kendisine yenilik katmıştır fakat başka sosyal medya uygulamalarının da çıkıp popülerlik kazanması nedeni ile eski önemini kaybetmiştir. Dolayısı ile amacı yeni insanlarla tanışıp sohbet etmek olan kişiler, Facebook’un sıkıcılığından dolayı sohbet siteleri aracılığı ile sosyal paylaşım yapmaya yönelmişlerdir. Üstelik bu paylaşımlar sadece yazılı ve görsel paylaşımlar değil; aynı zamanda duygusal ve düşünsel paylaşımlardır.

Sohbet Odalarında Facebook’tan Fazlası Var

Sohbet odaları, yeni insanlarla sohbet etmek amacı ile bir araya gelen insanların olduğu bir sosyal platformdur. Dolayısı ile bu durum, seviyeli sohbet imkânı sunmaktadır. Facebook ise sadece yeni insanlarla tanışıp sohbet etmek isteyenlerin değil; dünyadan, ülkelerinden ve tanıdıklarından haberdar olmak isteyenlerin de bulunduğu bir ortamdır. Bu sosyal medya uygulaması ortamında çeşitli yazılar, görseller paylaşılmakta ve bu paylaşımlar altında etkileşimler gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda özel mesajlaşma yolu ile de iletişim kurmak mümkündür fakat bu her zaman için geçerli değildir.

Facebook kullanan kişiler her zaman için yeni insanlarla tanışmaya açık olmayabilirler hatta bu durum çoğu zaman seviyesiz tartışmalara neden olabilmektedir. Bu sebeple, sohbet siteleri Facebook’tan daha avantajlıdır çünkü buradaki kişilerin esas amacı; yeni insanlarla iletişim kurmaktır. Dolayısı ile sohbet sitelerinde, hiç tanımadığı bir kişiyle iletişime geçmek isteyen kişi ters tepkilerle karşılaşmamakta, böylelikle seviyeli sohbet ortamları oluşmaktadır.

Sohbet siteleri, amacı belli ola platformlar olduğu için sadece amacına yönelik olarak tasarlanmıştır ve bununla doğru orantılı olarak görünümü ve kullanımı oldukça kolaydır. Facebook gibi karmaşık bir yapısı yoktur ve bu özelliği ile de Facebook uygulamasından ayrılır. Sohbet sitelerinin kolay kullanıma sahip olması aynı zamanda her yaş grubundan insanın buralarda vakit geçirebilmesine olanak sağlamaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan 30 Yaş Üzeri Sohbet Odaları başlıklı makalemizde 30 yaş üstü sohbet, sohbet ve Sohbet Siteleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir