Sosyalleşmenin eskimeyen trendi: "Chat yapmak" - AnlaSevgimi.Com Chat Sohbet

Sosyalleşmenin eskimeyen trendi: “Chat yapmak”


Sosyalleşmenin eskimeyen trendi: “Chat yapmak”

Yalnızlık Allah’a mahsustur derler ya, o nedenledir ki insanoğlunun en temel ihtiyaçlarından biri de bir başkasıdır. Bir başkası ile vakit geçirmek, konuşmak, sohbet etmek olmazsa olmazdır. Bu temel ihtiyaca karşın her zaman konuşacak birilerini de bulamayabiliriz. Belki çok dışa dönük olmadığımızdan, belki dışarısı bize dönük olmadığından veya başka bir sebepten. Günümüz de sosyalleşmek, sosyal ağ kullanmak olarak algılanmaya başlasa da, aslında hiçte öyle değil!

Birileri ile ama dışarıda ama sanal ortamda buluşmak, derdini anlatmak, mutluluğunu paylaşmak, oyun oynamak gibi bir aktivite de bulunmakta kişinin sosyalleşmesini sağlayabilir, kaldı ki sosyal ağ dediğimiz platformların geçmişi çokta eski sayılmaz. İşte bu nedenledir ki insanların sanal ortamda sosyalleşmesi sohbet ağları ile başladı. Bunlar önce bilgisayar üstünden programla bağlanılan ağlardı, ardından teknolojiye ayak uydurularak sohbet siteleri oldular. İnsanlar buralara girerek arkadaş edindi, boş vaktini değerlendirdi, sevgili buldu, hatta evlendi.. Günümüzde ayakta kalan veya yok olup giden pek çok chat odası içerisinde tanışan erkek-kadın çiftler evlenip, çoluk çocuğa karıştı.

Hala yoğun miktarda müdavimi olan platformlar dışında devamlı olarak yeni sohbet odaları açılmaya devam ediyor. Nasıl etmesin ki, bu sohbet ortamları kullanıcısına zamanı unutturmayı başarır, koyu bir sohbetin içine sürüklerdi. Tadı da bir başkaydı hani, pek çok müdavimi için adeta bir alışkanlık haline geldiğini söylemek mümkün. Orada tanışıp, dost olduğu insanlara gerçek hayatta tanıştıklarından daha fazla güvenenler de vardı, kimisi gerçekten bu güveni ve değeri de hak ederdi. Şimdi öyle mi, Facebook gibi sosyal ağlar ile ilgili ne haberler okuyoruz! Evlenme vaadi ile kandırılanlar, iş yapacağını sanarak dolandırılanlar.. Bu ağlar artık kitlelerin sohbet etmek için insan aradığı yer değil, “saf” aramak için mesken tuttukları yer haline geldi. Kısacası bu ağlar samimiyeti öldürdü.

Bunun farkında olan pek çok insan eski alışkanlıklarına, eskimeyen sohbet kültürüne dönmeye doğru eğilim gösteriyor. Bu chat sohbet sitelerinin verdiği tat, kattığı huzur, sağladığı samimiyet ile sosyalleşmek pek çok insanın özlemle aradığı bir ortam olarak anılıyor. O nedenledir ki bu hobi hala yüz binlerce insan tarafından kullanılmaya devam ediyor.

Bir önceki yazımız olan Oturduğunuz yerden bedava chat fırsatı yakalayın başlıklı makalemizde bedava chat, bedava sohbet ve chat sohbet fırsatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir