Tanımadığımız İnsanlarla Sohbet Etmek - AnlaSevgimi.Com Chat Sohbet

Tanımadığımız İnsanlarla Sohbet Etmek


Tanımadığımız İnsanlarla Sohbet Etmek

Hiç Tanımadığımız İnsanlarla Nasıl Sohbet Edilir

Sohbet Siteleri insanların birbiriyle tanışması için güzel bir ortam sunuyor. Elbette hepimizin aklında Sohbet Odalarında ki sohbetin nasıl başladığı, buradaki kişilerle nasıl iletişim kurabilirim soruları bir merak konusu. Birçok insan hiç tanımadığı kişiyle sohbete başlamaktan bir tedirginlik duymakta. Bir selam, bir merhaba, nasılsın sözleri sohbete başlamanın en güzel yoludur. Kısaca ve dikkatli bir gözlemden sonra insanların aklından geçenleri sohbetin akış durumuna göre sizler de fark edebilirsiniz. Sizlerde size sorulan cevaplara en uygun şekilde cevap verebilir böylelikle sohbetin ilk adımı atılmış olur. Karşılaştığınız ilk sözlere de kendinizden bir şeyler katarak cevap verirseniz, karşınızda ki kişi veya kişilerde olaylara kendi bakış açısına göre cevaplar vererek sizi sohbet etmeye davet etmiş sayılır. Konuşulan konu üzerindeki duygu ve düşüncelerini birbirlerine anlatabilir, böylelikle birbirlerini biraz daha tanımış olurlar.

Konuşma Tarzımız Nasıl Olmalıdır?

İlk kez konuştuğumuz bir yabancıyla sohbet ederken saygı sınırlarına önem vermek gerekir. Kullandığımız kelimeler iyi seçilmiş olmalı ve sorduğumuz sorular karşı tarafı tanımak adına daha çok iç dünyasına yönelik özele kaçmadan sorulmalıdır. Tabi kendimize de bu özeni göstermeli yeni tanışan iki insanın rahat sohbet edebileceği konular üzerinden konuşmalarımızı genel olarak devam ettirmeliyiz. Karşımızdakini tanımak ve kendimizi karşı tarafa iyi bir şekilde lanse edebilmek açısından ilk sohbetlerimizi daha özenli yapmakta fayda vardır.

Bazı durumlar da kişiyi sohbete davet etmek kendimizden kısaca bahsetmekle mümkün olabilir. Sohbete kısaca kendimizi, nelerden hoşlandığımızı hobilerimizi anlatarak başlarsak karşımızdaki kişi de kendi ortak ilgi alanlarından bahsederek sohbete giriş yapabilir. İki tarafta konulara kendi bakış açılarıyla ilgili bir şeyler ekleyerek sohbetin devamını sağlamış olurlar. Tanımadığımız kişilerle sohbet etmek ufkumuzun açılmasına yardımcı olup, Sohbet Odaların da kurulan karşılıklı sohbetler sayesinde insanlar kendileriyle ilgilenildiğinin farkına varıp bu da Sohbet Odalarında ki arkadaşlıklar adına atılmış iyi bir iletişim köprüsü olacaktır.

Bir önceki yazımız olan İnternet Üzerinde Sanal Sohbet Siteleri başlıklı makalemizde chat, sanal sohbet ve sohbet hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir