2019’un En İyi Güvenlik Uygulamaları - AnlaSevgimi.Com Chat Sohbet

2019’un En İyi Güvenlik Uygulamaları


2019’un En İyi Güvenlik Uygulamaları

Android cihazlarda düzenli olarak güvenliği sağlamak önemli bir konudur. Özellikle cihazı internetteki olası tehlikelere karşı korumak ve devamlı olarak tam performansta kullanabilmek için bu uygulamalara mutlaka gereksinim vardır. 2019 yılında da cihaz korumasını en üst düzeye çekmek için tercih edebileceğiniz uygulamalar görücüye çıkmış durumdadır. İşte kullanıcılar için en çok önerilen ve yüklenmesi tavsiye edilen güvenlik uygulamaları:

Avast Mobile Security

100 milyondan fazla kullanı cının indirdiği Avast Mobile Security hiç kuşkusuz güvenlik uygulaması denildiğinde ilk akla gelen seçeneklerin başında bulunuyor. Avast uygulaması sayesinde hem telefonu en üst düzeyde koruma şansı yakalayabilir, hem de gereksiz dosyaların cihazdan temizlenmesini sağlayarak RAM’i temizlemeye başlayabilirsiniz. Cihazı yormayacak bir çalışma sistemine sahip olan uygulama, küçük boyutu ve kolay kullanımı ile iyi bir alternatif arayanların araştırması gereken bir seçenektir. Uygulamayı hem telefon, hem de tabletlerde ücretli veya ücretsiz olarak kullanmayı seçebilirsiniz.

Norton Security

Ücretsiz güvenlik uygulamaları arasında en popülerlerden biri olarak ön plana çıkan Norton Security, ücretsiz olmasına rağmen oldukça gelişmiş bir performans sergiliyor. Neredeyse %100 algılama kapasitesine sahip olan uygulama, özellikle casus yazılım ve virüslere karşı etkin bir performans sunuyor. Aynı zamanda Premium üye olma imkanı da sunan uygulama bu şekilde daha gelişmiş özellikler üzerinden kullanıcıların karşısına çıkıyor. Wifi koruması, web koruması, mail koruması vs. gibi özellikler Premium kullanıcıların yararlanabileceği özellikler arasında yer alıyor.

Security Master

Daha önceki dönemlerde herhangi bir CM uygulaması yükleyen kişiler, Security Master uygulamasına da aşikar olabilirler. Temel olarak Security Master uygulaması diğerine göre daha gelişmiş özellikler sunan bir uygulama halindedir. Telefonu ve tableti tüm zararlı yazılımlara karşın etkili bir şekilde korurken, aynı zamanda performansa dair tüm sorunlarıda bitirecek bir seçenektir. Bu sayede performansta ortaya çıkan büyük küçük her türlü sorunların önüne geçebilir, gelmesi söz konusu olan sorunlara karşıda önlem alabilirsiniz. Küçük boyutlu yapısıyla dikkat çeken bu uygulama, arka planda herhangi bir ağırlığa neden olmadan çalışır. Bu sayede diğer uygulamaları sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

AVG Antivirüs

En iyi antivirüs programları arasında gösterilen AVG Antivirüs, tek başına cihaz korumasını en iyi şekilde sağlamak açısından ideal bir seçenektir. Otomatik olarak taramaları uygulama sayesinde gerçekleştirebilir ve cihazı en iyi şekilde kontrol altına alabilirsiniz. Kullanıcıya büyük bir kullanım kolaylığı sunan uygulama, pek çok işlemin kısa süre içinde tek tuşla halledilmesine olanak sağlıyor. Sadece virüs koruması değil, cihazların en çok gereksinim duyacağı özelliklere de uygulama üzerinden erişim mümkün bir hale gelecektir. Vpn bağlantısı, ram temizliği, wifi taraması, gereksiz dosya temizliği vs. gibi özellikler ücretsiz versiyonda da kullanıcıların karşısına çıkar. Uygulamayı biraz daha geniş kapsamlı olarak kullanmak isteyenlerde Premium versiyonu satın alarak eksiksiz korumayı başlatabilirler.

360 Security

Android cihazlarda en çok tercih edilen uygulamaların başında 360 security yer alıyor. Küçük boyutu, kolay kullanımı ve üstün koruma sağlayan performansı ile kullanıcıların tercih listesinde ilk sırada olmayı başarıyor. 360 Security temel olarak sadece virüslerden korunmak için tercih edebileceğiniz bir yazılım olmayıp, aynı zamanda cihazın hızını yükseltme, CPU soğutma, ram temizleme, çok işlevli ekran kilidi, hırsız koruması gibi birbirinden faydalı özelliklerle birlikte kullanabileceğiniz bir seçenektir. Özellikle tablet ve telefonlarda zaman zaman gereksiz dosyaların varlığından kaynaklı olarak ağırlık ortaya çıkabilir. 360 Security de bu dönemlerde tek tuşla, cihazda yaşanan ağırlığın ve donmaların giderilmesine neden olacak bir seçenektir. Uygulama üzerinden tek hareketle cihazda yer kaplayan gereksiz dosyaları temizleyebilir ve cihazı eskisinden daha hızlı bir hale getirebilirsiniz.

Malwarebytes Anti Malware

Solucan türündeki zararlı yazılımlardan kurtulmak için kullanmanız gereken bu uygulama, kendi türünde en çok tercih edilen seçeneklerden biridir. Uygulama sayesinde cihaza yüklü olan diğer uygulamaların yapmış olduğu işlemler inceleme altına alınır. Eğer herhangi bir uygulama özel bilgilere erişmeye çalışırsa, bunu anında görüp işlemi durdurabilirsiniz. Öte yandan otomatik olarak uygulamanın bunu yapması içinde talimat verebilirsiniz. Ayrıca kart kullanımınızı daha sağlıklı bir hale getirmek içinde tercih edebileceğiniz güvenilir bir seçenektir. SD kartlarınızı uygulama yardımı ile taratabilir ve herhangi bir zararlı yazılım olup olmadığına saniyeler içinde bakabilirsiniz. Antivirüs uygulamaları arasında ücretsiz seçeneklerden biri olan bu uygulama, küçük boyutu ve gelişmiş özellikleri ile zararlı yazılımlara karşı iddialı bir seçenek olacaktır.

Kaspersky Mobile Antivirüs

Virüs uygulaması denildiğinde direk olarak akla gelen seçeneklerden biride Kaspersky Mobile Antivrüs uygulamasıdır. 2019 yılının en iyi antivirüs uygulaması seçilen uygulama, zararlı yazılımları arka planda bulabiliyor. Ayrıca telefonumu bul, uygulama kilidi, arka planda kontrol, hırsızlığa karşı koruma, web filtresi, kimlik avı koruması, arama engelleyici gibi çeşitli özellikleride bünyesinde bulunduruyor. Bu sayede telefonu veya tableti biraz daha güvenilir bir hale getirebilir ve ekstra özelliklerle de güvenlilik düzeyini üst düzeye çekebilirsiniz. Uygulama kullanıcıların karşısına ücretsiz ve Premium olarak iki farklı türde çıkıyor. Uygulamayı Premium olarak almayı tercih edenler, reklamlardan kurtularak daha fazla özelliği birarada kullanabilirler.

Eset Mobile Security Antivirüs

Pek çok kişi tarafından severek kullanılmaya devam edilen Eset Mobile Security Antivirüs uzun zamanların en gözde uygulamaları arasında yer alıyor. Uygulamanın bu kadar ön plana çıkmasının nedeni ise, ücretsiz olarakta üst düzeyde bir virüs korumasını mümkün bir hale getirmesi. Aynı zamanda web koruması, hırsızlığa karşı koruma, cihaz temizliği gibi ekstra özelliklerle birlikte daha fazla kullanıcıya hitap etmeyi başarıyor.

Bir önceki yazımız olan Mobil Cihazları Daha Güvenli Bir Hale Getirmek İçin Ne Yapmalı? başlıklı makalemizde Antivirüs programları, Google Play Stor ve Premium antivirüs hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir