2019'un En iyi Sosyal Medya Uygulamaları - AnlaSevgimi.Com Chat Sohbet

2019’un En iyi Sosyal Medya Uygulamaları


2019’un En iyi Sosyal Medya Uygulamaları

Sosyal Medya doğru amaçlar için kullanıldığında sosyalleşme ve etkileşim adına insanlar adına  büyük bir şanstır. İnsanlar doğal olarak internet üzerinde aktif olmak ve yeni arkadaşlar ile etkileşimde bulunma fikrine sıcak bakmaktadır. Bu yüzden sosyal ağlar çevrim içi olarak birçok zengin içeriği ve uygulamaları barındırmaktadır.

Sosyal Medya platformları insanlarla yüzyüze görüşmeden sadece sohbet ederek veya yazışarak arkadaşlıkların ve ilişkilerin ciddi anlamda geliştirildiği yerlerdir. Yaklaşık olarak 2 milyar civarında kullanıcısı bulunan sosyal medya platformları kullanıcılarının güvenini kazanmış durumdadır. Akıllı mobil cihazlar bu hızlı büyümenin en önemli faktörü olarak ortaya çıkmaktadır. Durum bu olunca Dünya genelinde kullanıcılarına heyecan veren bazı sosyal medya uygulamalarını sizlere tanıtmak istedik.

Facebook

İlk kurulduğu andan itibaren insanların ilgisini çekmiş ve kısa zamanda kullanıcılarının hayatlarına renk katarak vazgeçilemez bir sosyal platform olmuştur. Facebook bu ilgiye karşılık olarak hergün kendini yenilemiş ve çeşitli etkinlikler, uygulamalar ve aktiviteler ile insanların hayatlarını heyecanlı hale getirmiştir. Facebook  üzerinde sanal arkadaşlıklar kurabilir, ilginç anılarınızı, hikayelerinizi paylaşabilir ve fotoğraflarınızı sevenleriniz ile paylaşabilirsiniz. Bu platform üzerinde kendi sayfanızı oluşturarak çeşitli hikayeler paylaşıp yorum yapabilir ve hatta arkadaşlarınız ile sohbet edebilirsiniz. Hayatınızın önemli noktalarını paylaşarak sanal platform üzerinde büyük bir takipçi kitlesi oluşturabilirsiniz. Facebook ayrıca markalaşmanın en önemli araçlarından biridir.

WhatsApp

WhatsApp dünya çapında büyük bir başarı kazanmış en büyük anlık sohbet ve meşaj paylaşım mobil uygulaması olarak hayatımıza girmiştir. Facebook’tan çok daha geç dijital dünyaya merhaba desede büyük bir kullanıcı ağı vardır. Whatsapp uygulaması bireyler arasında anlık sohbet mesajlaşma ve hatta gruplar kurarak çoklu sohbetler oluşturmakta en ideal sosyal platformdur. Dünya genelinde milyonlarca insanın güvenini kazanarak hergün yenilenmektedir. Getirdiği yeni özellikler ile günümüz teknolojisine ayak uydurmaktadır.

Instagram

Facebook’tan sonra sosyal medyada en büyük sansasyonu yaratan sosyal ağ olarak bilinmektedir. Instagram kullanıcılarının fotoğrafları ve videoları paylaşmalarına izin vermesi nedeniyle benzersiz bir özelliğe sahiptir. Instagram, telefonunuzun kamerasıyla fotoğraf çekmenizi ve uygulayabileceğiniz çeşitli filtreleri kullanarak çok özel şeyler yaratmanıza olanak sağlamaktadır. Hatta facebook ve twitter gibi popüler sosyal ağlara gönderiler yaparak büyük ilgi ve kazançlarda sağlayabileceğiniz bir uygulamadır.

Twitter

Twitter çevrimiçi sosyal medyada devrim yarattı diyebiliriz. mesajın sosyal platformlarda nasıl iletildiğinin öncülüğünü yaptı ve en fazla 140 karakterden oluşan kısa bir metin mesajı olarak “tweet” olarak yeniden tanımladı.
Twitter ayrıca çevrimiçi sosyal medyada devrim yarattı ve mesajın sosyal platformlarda nasıl iletildiğinin öncülüğünü yaptı ve en fazla 140 karakterden oluşan kısa bir metin mesajı olarak “tweet” olarak yeniden tanımladı.

Kullanıcılar, gerçek bir profil oluşturmak, ifadelerini, haberlerini, güncellemelerini yayınlamak veya içeriği dünyayla paylaşmak için Twitter’dan yararlandı.

Twitter’da işletmeler ve pazarlamacılar kümelerini çalıştırabilir ve hashtag şeklindeki anahtar terimleri kullanarak artan müşteri katılımı için hizmetlerini tanıtabilirler. Bu uygulama aynı zamanda mağazayı ziyaret etmeden doğrudan tweet’lerle alışveriş yapmanızı sağlar.

  Facebook messenger

Facebook Messenger, Facebook’un Facebook rehberindeki kişilere mesaj göndermek için kullanılan ayrı bir sohbet uygulamasıdır. Konuşmak istediğiniz kişilere ulaşmayı kolaylaştırır ve hızlandırır. Sosyal olarak aktif olan kişilerin çoğu, mesajlarını paylaşmaları için FB mesajlaşma aracını tercih eder.

Youtube

Dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıların favori veya trend videoları izleyerek günde bir milyar saat harcadıkları en yaygın kullanılan video paylaşım platformu. İkinci en büyük sosyal medya sitesidir ve Google’dan hemen sonra en büyük ikinci arama motoru olarak da bilinir.

Ünlü olmak ya da tanıtmak isteyen biriyseniz, kendi YouTube kanalınızı oluşturarak başlayın. Videoları nereye yükleyebileceğiniz ve aboneleriniz yorum yapabilir, beğenebilir, yorum yapabilir veya paylaşabilir.

 Pinterest

Pinterest, Pins ile çalışır, böylece projeler için ilginç fikirleriniz olduğunda veya büyüleyici hikayeleriniz olduğunda, kişisel panolarınıza kolayca ekleyebilirsiniz. Mesajlarınızı kaydedebileceğiniz ve hatta fikirlerinizi yükleyebileceğiniz bir fotoğraf paylaşımı ve görsel yer imi sosyal medya uygulaması olarak kullanılır. Pinterest’teki pin panolarını kullanarak çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

LinkedIn

Profesyonel ağ platformu göz önüne alındığında, bu kategoride yenilmez olduğu gibi LinkedIn yenmek zor. 20 dilde mevcut olan LinkedIn, dünyanın dört bir yanındaki aktif profesyoneller tarafından iş aramak, yeni fırsatlar bulmak veya mevcut profesyonel meslek ağlarını genişletmek için hevesli iş arayanlar tarafından sıkça aranmaktadır.LinkedIn blog aracılığıyla görüşlerini veya sektör trendlerini sık sık takip eden şirketleri, seçkin İK’leri ve etkili yöneticileri takip etmek için ideal bir platform olarak kabul edilir. LinkedIn 400 milyondan fazla profile sahiptir.

Baidu Tieba

Baidu Tieba, bir arama motoru şirketi olan Çin’in Baidu’su tarafından sunulan başka bir sosyal tartışma forumudur. Uluslararası Postbar olarak tanınan, ağ işlevini Baidu arama motoru kullanılarak yürütülen anahtar kelime aramalarına dayandırır.

 

Reddit

Reddit, bir süredir, içeriğinizi göndermenizi ve aynı şekilde oy vermenizi sağlayan bir platform olmuştur. Oylama hacmine bağlı olarak, içerik ilgi alanlarınızı temsil eden alt dizinlere tabi olan yukarı veya aşağı hareket eder. Reddit, bloglar, içgörüler ve zengin güncellemeler dahil olmak üzere çeşitli içerikler için mükemmel bir ilk elden kaynak olarak ortaya çıkmıştır.

Snapchat 

En popüler sosyal medya uygulamasından biri olan Snapchat, gençlere sosyal etkileşimde bulunmanın en iyi yolunu sunar ve aynı zamanda muhteşem görüntüler sunar.

Sadece arkadaşlarınızı bağlayıp takip etmenize izin vermenin yanı sıra, bu uygulama, haberler, eğlence, oyunlar, kısa sınavlar, fotoğraf ve video düzenleme araçlarını içeren daha birçok heyecan verici özellik sunar.

 

WeChat

İlk başta, bu tıpkı WhatsApp gibi bir mesajlaşma uygulaması olarak ve daha sonra mesajlaşabileceğiniz, arama yapabileceğiniz ve hatta çevrimiçi alışveriş yaptığınız büyük bir sosyal platformdur.

Bir önceki yazımız olan Sohbet Sitelerinin Güvenilirliği Facebook’un Sonunu mu Getiriyor? başlıklı makalemizde Facebook skandalları, sohbet ve sohbet sitelerinin güvenilirliği hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir