Adblock Kurulumu ve Kullanımı - AnlaSevgimi.Com Chat Sohbet

Adblock Kurulumu ve Kullanımı


Adblock Kurulumu ve Kullanımı

Adblock: İnternet tarayıcıları için geliştirilmiş web üzerindeki her türlü reklamı engellemeyi sağlayan bir eklentidir. Adblock Mozilla Firefox ve Google Chrome üzerinden hizmete sunulmuştur. Bu eklenti internet kullanıcılarının reklam görmesini engellemek için oluşturulmuş bir eklentidir.

Nasıl Kullanılır ?

İnternet reklamları, pek çok internet kullanıcısının sıklıkla şikayet ettiği konulardan biridir. Özellikle tüm sayfayı kaplayan reklamlar, kullanıcıları rahatsız etmekte ve hoş olmayan bir görüntü sunmaktadır. Bu sorunlar için ise artık kullanıcıların daha özgür bir platformda olmasını sağlayan Adblock eklentisi vardır. Bu eklenti ise kullanıcılara kolay ve ücretsiz bir hizmet sunar. Bir eklenti olan Adblock  yalnızca Google Chrome ve Mozilla Firefox tarayıcılarında kullanılmaktadır. Bu tarayıcılara sahip olan internet kullanıcıları Adblock eklentisini kullanabilirler. Bu eklentiyi edinmek için kullanıcılar, internet tarayıcılarının web marketleri üzerinden indirme işlemini başlatması gerekmektedir. İndirme işlemini yapan kullanıcılar Adblock eklentisini çalıştırarak tarayıcılarına bağlantısını oluşturmuş olurlar.

Bu işlemden sonra artık internet tarayıcıları Adblock ile birlikte çalışmaya başlayacaktır. Her türlü reklamı engelleyen Adblock ile internet kullanıcıları özgür bir alanda internetin keyfini yaşayacaktır. Hiçbir ücret gerektirmeyen bu eklenti internet tarayıcıları için kullanışlı ve rahat bir kullanım sağlayacaktır. Özellikle Adblock eklentisinin küçük boyutu ve sistemi kasmayan özelliği bulunmaktadır. Bu eklenti hiçbir site üzerinde kesinlikle zorlama ve yavaşlama yapmadan reklamları engelleyecek ve kullanıcılara sınırsız ve özgür bir platform yaratacaktır.

Adblock İle Neleri Engelleyebilirim?

Adblock kullanım açısından oldukça sınırsız bir yöne sahip olup, her türlü reklamı engellemenize neden olacak bir eklenti halindedir. Özellikle video izleme siteleri ve diğer sitelerde karşınıza çıkan reklamlardan sıkılmış durumdaysanız, çok kısa bir süre içinde eklentiyi indirebilir ve bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Öte yandan program üzerinde dilerseniz istediğiniz siteyi hariç tutma gibi bir özellikte bulunur. Bu özelliği kullanarak reklam görmek istediğiniz web siteleri de belirleyebilirsiniz. Tekil reklam çıktığında ise reklamın üstüne tıklayarak, adblock sayesinde saniyeler içinde reklamın engellenmesini sağlayabilirsiniz. Yani her açıdan eklenti oldukça özgür ve sınırsız bir ortamın ortaya çıkması açısından elverişli bir seçenektir.

Bir önceki yazımız olan Android Telefonların Güvenliğini Sağlama başlıklı makalemizde Android Telefonlar, Güvenli Bir Tarayıcı ve Telefonun güvenliğini sağlamak hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir