Facebook ara yüzünü değiştirdi - AnlaSevgimi.Com Chat Sohbet

Facebook ara yüzünü değiştirdi


Facebook ara yüzünü değiştirdi

Facebook ara yüzünü Değiştirdi ve Messenger Masaüstü Sürümü ile Instagram ve Whatsapp Entegre Olacak

Yıllık bir etkinlikte Facebook kurucusu Zuckerberg, ağın geleceğinin daha samimi deneyimler sağlamak olduğunu ve şirketin şu anda gizlilik için ‘en iyi üne sahip olmadığını’ varsaydığını söylüyor.
Genel Müdür Mark Zuckerberg, Salı günü Facebook’un yıllık geliştirici toplantısı F8’in açılışında “Gelecek özeldir,” dedi.
Kaliforniya’daki etkinlikte, şirketin genel müdürü grubun bu yönde attığı ilk adımı açıkladı; Messenger’da, “en hızlı sohbet uygulaması” olduğunu vaat eden ve Facebook’un yeni yüzünü vaat eden değişiklikleri vurguladı.
“Sıfırdan reddedilen” adlı yeni Messenger, birkaç ay içinde piyasaya sürülecek; ancak Zuckerberg, uygulama için hazırlanan tüm yeni özelliklerin aynı anda yayınlanıp yayınlanmayacağını açıkça belirtmedi. Bunlardan bir tanesi masaüstü versiyonuydu. Whatsapp ve Instagram ile entegrasyonu ise bu konunun ana kaynağı olarak belirtildi. Peki entegrasyon sağlandıktan sonra uygulamalarda ne gibi değişiklikler olacak. İşte cevabı:

Facebook

Facebook, uygulamada ilk kez yeni bir görünüm kazanıyor ve bu yıl sonra sitede değişiklik gösteriyor. Mavi renk yerine beyaz renk olacak.
Farklı konulardaki grupların farklı işlevleri olacak. Örneğin, bir sağlık topluluğunun üyeleri görevde adı görünmeden sorular sorabilecekler.
Gruplar, işverenlerin reklam vermesi için daha kolay bir yol bulacak.
Oyun gruplarının yeni bir sohbet odaları olacak, böylece insanlar canlı etkinlikleri izleyebilecek ve gerçek zamanlı olarak yorum yapabilecekler. Bu durum, Twitch ve YouTube gibi platformlarda olanların çok sevecekleri özellikler arasında yer alacak.
Aynı toplulukta (okul, iş veya şehir) ortak şeyler yapmaya istekli olanları birbirine bağlayacak “yeni arkadaşlar bul” işlevi eklenecek.

Entegrasyonun Diğer Özellikleri

Instagram ve WhatsApp bütünleşecek: Messenger aracılığıyla diğer sosyal ağlardaki arkadaşlara mesaj göndermek mümkün olacak.
Bu yılın sonunda video görüşmeleri de dahil olmak üzere resmi bir masaüstü sürümünü kazanacak.
Arkadaşların aynı videoyu aynı anda izlemesi de mümkün olacak. Böylece birden fazla kişi aynı anda video seyretme imkanına da sahip olabilecek.

Instagram

Instagram, yeni kamera yazılımına sahip olacak. Canlı fotoğraflara ve videolara ek olarak, uygulama artık fotoğraf ve videoları efektler, filtreler ve figürler ile paylaşmayı kolaylaştıran “yaratıcı mod” u sunuyor.
Uygulamayı terk etmeden alışveriş fonksiyonu, perakendecilere ek olarak, dijital etkileyicilere de yayılacak.
Beğenilerin sayılması için testler sürüyor. Yalnızca fotoğrafın sahibi isterse kaç tane olduğunu görebiliyor. Bu sayede kullanıcıların hangisinin Instagram’da daha fazla beğenisi olduğuna dair tartışmalar ortadan kalkacak. Fikir, bunun “daha az baskı” olan bir platform olması için ortaya koyuldu.

WhatsApp

Uygulamanın ana pazarı olan Hindistan’da test edilmekte olan bir işlev olan uygulama içinde ödeme ve para gönderme seçeneğini genişletilecek.
Whatsapp Business, satıcıların ürünleri gösterebilmesi için bir kataloga sahip olacak. Böylece saydığımız tüm uygulamalar ile entegrasyon, kullanıcıların da işletmelerin de hayatını büyük ölçüde kolaylaştıracak.

Bir önceki yazımız olan Sosyal medya ve insanlar üzerindeki etkileri başlıklı makalemizde Facebook kullanımı, sosyal medya ve whatsapp kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir