Facebook Hesabı Nasıl Silinir? - AnlaSevgimi.Com Chat Sohbet

Facebook Hesabı Nasıl Silinir?


Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

Facebook’ta çok fazla vakit geçirdiğinden şikâyetçi olanlar veya daha farklı sebepler nedeniyle Facebook’ta bulunmak istemeyenler için Facebook hesabı nasıl silinir? merak konusudur. Facebook, istenilen durumlarda hesapların kalıcı olarak silinebilmesine olanak sağlar. Facebook hesabını silmek demek bir daha erişememek anlamına gelir. Hesap dondurma işleminden farklı olarak gerçekleştirilir.

İlk Adım Uygulamaları Silme

Facebook hesabının silinmesinden önce uygulamaların silinmesi gereklidir. Facebook uygulama ayarlarının açılmasının ardından ulaşılabilecek ekrandan uygulamaların kaldırılabilmesi gerçekleştirilir. https://www.facebook.com/settings?tab=applications adresi, gerekli ekranın açılmasına olanak sağlayan linktir. Tüm uygulamaların yanında bulunan “X” işareti ile kaldırılabilmeleri mümkündür.

İkinci Adım Hesabı Silme

Uygulamaların silinmesinin ardından https://www.facebook.com/help/delete_account bağlantısı takip edilerek “Hesabımı Sil” butonu seçilir. Butona tıklandıktan sonra hesabın silinmesi için gerekli olan son işlem tamamlanmış olur.

Önemli Not

Facebook hesap silme adımlarının gerçekleştirilmemesinin ardından tekrar Facebook hesabına giriş yapılmaması gerekiyor. 2 haftalık süre boyunca hesaba giriş yapıldığı zamanda hesap silme işlemi ortadan kalkarak hesap tekrar aktif duruma gelir. Aktive olmasının önüne geçmek için hesap silme işleminin 2 haftalık süreyi geçmiş olması gereklidir. Geçen sürenin ardından hesap tüm bilgileriyle tamamen Facebook üzerinden kaldırılan hesap giriş yapabilme iznini vermediği gibi kayıtlar arasından da temizlenir. 2 hafta geçtikten sonra hesabına giriş yapmak isteyenler başarısız sonucuyla karşılaşıyor olmalarıyla beraber, tekrar Facebook kullanmak istediklerinde yeni hesap açmalıdırlar.

Bir önceki yazımız olan Instagram Hesabı Nasıl Silinir? başlıklı makalemizde hesap silmek, instagram ve instagram hesabı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir