Facebook Personel Bulmakta Zorlanıyor - AnlaSevgimi.Com Chat Sohbet

Facebook Personel Bulmakta Zorlanıyor


Facebook Personel Bulmakta Zorlanıyor

Dünyanın bir numaralı sosyal medya platformu olarak bilinen Facebook, bazı güvenlik açıkları ile gündeme çığ gibi düşmüştü. Çok uzun yıllardan beri dünya genelinde sayısız kullanıcısı ile ön planda olan Facebook, çalıştıracak personel alma konusunda çok büyük sıkıntılar ile karşı karşıya. Facebook, yazılım mühendisi personellere ihtiyaç duyuyor; ancak yaşanan skandallar nedeniyle de ne yazık ki yazılım mühendisleri yüksek maaş vermesine rağmen Facebook ile çalışmaya sıcak bakmıyor. Şimdi ise uzun ve zorlu bir süreçten geçen Facebook, eksik personel ile çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Bu durum ise çok daha fazla güvenlik açığının beraberinde gelip gelmeyeceği konusunda tartışma konusu.

Cambridge Analytica Skandalı İş Başvurularında Düşüşe Sebep Oldu

Eski dönemlerde Facebook’ta çalışmak son derece prestijli bir durumdu ve adaylar işe alım konusunda adeta birbirleri ile yarış halindeydi. Ancak CNBC’nin yapmış olduğu araştırmalar sonucunda iş başvurusu yapan adayların eskiye nazaran çok daha fazla güvenlik sorusu sorduğu da ortaya çıktı. Henüz şirketin güvenliği ile ilgili net bir bilgiye sahip olmayan adaylar, yazılım alanında Facebook ile çalışma konusunda son derece çekimser davranıyor.

Facebook Eski Güveni Yeniden Kazanacak mı?

Facebook güvenlik açıkları nedeniyle büyük bir güven sarsıntısı yaşadıktan sonra kullanıcılar da personel adayları da yeniden bu şirkete güvenip güvenemeyeceklerini sorguluyor. Her ne kadar dünya genelinde çok kullanılan bir sosyal platform olsa da hesabını donduran ya da tamamen kapatan kullanıcıların sayısı da oldukça yüksek olarak biliniyor. Facebook yöneticileri ise çok kısa bir zaman içinde bu güvenlik açıklarını ortadan kaldırabileceklerini ve yeniden kullanıcıların güvenlerini yüksek derecede kazanabileceklerini savunuyorlar. Bu durum ise yakın zamanda Facebook kullanıcılarının geri dönebileceğini gösteriyor. Elbette bu konuda üst düzey yöneticilerin çok daha hızlı çalışması ve sorunları tamamen ortadan kaldırabilecek kapasiteye gelmesi gerekiyor. Mark Zuckerberg ise diğer platformlarla birleşerek çok daha farklı bir mecra oluşturma hususunda açıklamalarda bulundu. Belki bu durum Facebook’un yeniden güven kazanmasına olanak sağlayabilecek.

Tüm Platformlar Ne Zaman Birleşecek?

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg; WhatsApp ve Instagram’ı da satın alarak çok daha büyük bir sosyal medya platformu oluşturmuştu. Güvenlik skandallarının hemen ardından ise diğer platformları ortak bir noktada birleştirerek çok daha hızlı ve güvenilir ortamlar oluşturma aşamasında. Kullanıcılar hem Instagram, hem Facebook hem de WhatsApp aracılığı ile mesajlaşabilecek, grup konuşmaları oluşturabilecek ve hatta video ya da diğer paylaşımları gerçekleştirebilecek. Böylelikle Facebook için oluşan temkinli davranışlar da kısa süre içerisinde ortadan kalkacak. Her ne kadar güvenlik açıkları nedeniyle skandallar oluşsa da Facebook’un dünya genelinde en yüksek kullanıcı sayısına sahip olduğu ve bu sayının her geçen gün daha da arttığı toplum tarafından da kabul ediliyor.

Bir önceki yazımız olan Sosyalleşmenin eskimeyen trendi: "Chat yapmak" başlıklı makalemizde sohbet etmek ve sosyalleşmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir