Geleceğin Teknolojileri Nasıl Olacak? - AnlaSevgimi.Com Chat Sohbet

Geleceğin Teknolojileri Nasıl Olacak?


Geleceğin Teknolojileri Nasıl Olacak?

90’lı yıllardayken içinde bulunduğumuz 2010’lu yılların uçan arabalarla, ışınlanmalarla dolu seneler olacağına dair iddialar bulunmaktaydı. Ancak, gelinen noktada, teknolojinin bahsedilen hayaller kadar gelişmediği söylenebilir. Teknoloji, 15 yıl öncesine kadar hayal olarak gözüken akıllı telefon teknolojisini ulaşılabilir hale getirse de 2020’li yılların teknolojiye dair neler vaat ettiğini tahmin etmek oldukça heyecan verici olacaktır.

2020’li Yıllarda Teknoloji

2020’li yıllarda 8K televizyonların insan hayatını tamamen ele geçireceğinden kimsenin şüphesi yoktur. 8K televizyonlarda Quantum Dot teknolojisinin kullanılması söz konusu olacaktır. Bu teknoloji sayesinde insan gözünün görmediği renklerin dahi gösterilmesi mümkün olacaktır. Bunun yanı sıra, otomatik denge teknolojisi sayesinde geliştirilen motosikletler piyasaya sürülecektir. Bu motosikletler sayesinde denge kaybına bağlı yaşanan kazaların sayısı minimuma indirilecektir. Bir başka teknolojik gelişmenin ise ultra yüksek hızlı süper trenlerin üretilmesi noktasında olacağını ifade etmek gerekir. Bu trenlerin minimum hızının 500 km/s olması planlanmaktadır. Günümüzdeki trenlerin ulaşabildiği maksimum hız sınırının 250 km/s olduğu düşünüldüğünde bu trenlerin ne kadar fark yaratacağını tahmin etmek zor olmayacaktır. Bunun yanı sıra, 2020’li yıllarda nakit ödeme kavramının tarihe karışacağı rahatlıkla iddia edilebilir. Bir başka deyişle, hayatın her alanında mobil ödeme uygulamaları yer alacaktır. Görünmez ödemeler, ödeme dünyasının vazgeçilmez unsuru olarak ortaya çıkacaktır. Ürün eklemeden başlayarak kimlik doğrulamaya ve en son onaya kadar kesintisiz bir biçimde gerçekleşmesi hedeflenmektedir. 2020’li yılların bir diğer sürprizi ise sürücüsüz yarış arabaları olacaktır. Otomobilin kontrolünün bir bilgisayar tarafından gerçekleşmesi düşünülmektedir. Yarış otomobili olarak piyasaya sürülmesi planlanan bu otomobillerde sollama ve hızını arttırma gibi özellikler kontrollü olarak yer alacaktır. 2020’li yıllara dair bir başka tahmin ise robotların insan hayatını ele geçirecek olduğu düşüncesidir. Robotlar sayesinde insan ırkının köle haline geleceği iddia edilmektedir. Buna ek olarak, birtakım bilim adamlarına göre 2040’lı yıllarda ise dünyanın hakimiyeti tamamen robotlara geçecektir. 2020’li yıllarda Mars’a yolculuk yapılması ise pek sürpriz olmayacaktır. Mars’ta insan kolonisinin kurulması ve sürücüsüz otomobil ve taksi gibi teknolojik unsurların 2020’li yıllarda mümkün olabileceği ise heyecan yaratmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Adblock Kurulumu ve Kullanımı başlıklı makalemizde Adblock, Adblock eklentisi ve Adblock Kurulumu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir