Google Lens İle Bir Yürüyüş Yapın! - AnlaSevgimi.Com Chat Sohbet

Google Lens İle Bir Yürüyüş Yapın!


Google Lens İle Bir Yürüyüş Yapın!

Cep telefonunun kamerasını bir giysi üzerine getirerek, internet üzerinden satışa benzer sonuçlar gösteren veya başka bir dilde bir metni işaretleyerek anında çeviren bir uygulama hayal edin. Buna ek olarak, bir anıtın fotoğrafını çekerken, bu uygulamanın diğer ziyaretçilerin, programların ve geçmiş verilerinin değerlerini öğrettiğini hayal edin. Ve aynı araç herhangi bir yemek tabağı, bir köpeğin cinsi veya belirli bir bitkinin türü hakkında bilgi vermektedir. Bu uygulama var ve buna Google Lens deniyor. Parklarda, restoranlarda, süpermarketlerde, giyim mağazalarında ve tarihi eserlerde nasıl çalıştığını deneyerek görebilirsiniz.

Makine öğrenmesine dayanan bu aracın amacı herhangi bir kullanıcının gerçek dünyada gördükleri hakkında ek bilgiler bulabilmesidir. Android kullanıcıları Google Lens uygulamasını Google Play Store’da indirebilir veya Google yardımcısı ya da Google Foto aracılığıyla kullanabilir. IPhone kullanıcıları araca sadece son seçenek üzerinden erişebilir.

Şu anda, uygulama fotoğraftaki herhangi bir metni inanılmaz bir hızla tespit edebiliyor, herhangi bir otomobilin markasını tanıyabiliyor ve her türlü nesneyi ayırt edebiliyor: Renkli bir masadan kapalı bir pinpon masasına kadar. Ama yine de bazen başarısız oluyor.
Google Lens ne kadar faydalıdır ve hangi durumlarda kullanılabilir?

Tarihi anıtları ziyaret edin

Kamerayı bir anıta işaret ederek, uygulama ziyaret eden kişilerin puanlarını, açılış saatlerini veya geçmiş verilerini gösterir. Ávila’daki Encarnación Manastırı’nın fotoğrafını çekerken olan şey budur. Tanımlamanın yanı sıra, Google Lens 200 benzer fotoğraf gösteriyor ve Google’da aramanıza veya oraya ulaşmak için Google Haritalar’ı açmanıza izin veriyor. Bu son seçenek, özellikle çektiğiniz bir fotoğraf olması ve fotoğrafı mobil cihazla yerinde çekmemeniz durumunda kullanışlıdır.

Bir restoranda ye

Google Lens, gelişmeyi durdurmuyor. Yakında, bir mekanın en popüler yemeklerini, sadece bir restoranın cep telefonuna odaklanarak, bir yemek faturasının fotoğrafını çekerken bahşişi hesaplayarak ve toplam fiyatı belirli bir sayıda diner arasında bölerek belirleyebilecek. Şirket geçen hafta yıllık geliştirici konferansında 10 üzerinden 9 alarak kendini ön plana taşımayı başardı.

Şu anda, araç ilk andan itibaren restoranlarda kullanılmaya başlandı. Bir sushi menüsüne bakarken, kullanıcının farklı kuruluşların fiyatlarını karşılaştırmasını sağlayan benzer menülere ait görüntüleri görüntüler. Ayrıca, mektubun metnini de algılar, bu nedenle bilinen bir yiyecek olmadığında veya başka bir dilde yazılmışsa kullanılabilir.

Yemek servis edildikten sonra, bir tabak Rus salatası tabağına gelin, Google Lens ne olduğunu belirtir, bunun hakkında daha fazla bilgi almanıza izin verir ve benzer yemeklerin resimlerini gösterir. Bir İtalyan restoranından boletus soslu bazı siyah truffle fagotti fotoğraflarını çekerken bile, bir restoranda Tripadvisor’a yüklediği aynı restoranda pişirilmiş aynı yemeğin bir fotoğrafını bulur ve bu konuda farklı görüşler iletir. Google Lens dünya genelinde kullanışı ile ön sıralara çıkmaya hazırlanıyor.

Giysi ve mobilya bul

Google Lens, bir kullanıcının bir fotoğraftan beğendiği mobilya veya giysileri nereden alacağını keşfetmesine yardımcı olabilir. Uygulama benzer seçenekleri gösterir ve sonuçlara danışmak istediğiniz fiyat aralığını seçmenize izin verir. Örneğin, bir sandalyeye işaret ettiğinizde, 0 ila 35 Lira, 35 ile 60 veya 60 ile 100 arasında benzer seçenekler aradığınızı belirtebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Facebook Hesabı Nasıl Silinir? başlıklı makalemizde facebook, facebook hesabı ve facebook hesap silme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir